Mariusz Parkitny

Sędziowie nie ustawiali składów aresztowych w aferze polickiej

Sędziowie nie ustawiali składów aresztowych w aferze polickiej
Mariusz Parkitny

Po prawie roku śledztwa przyznała to prokuratura i umorzyła śledztwo w sprawie szczecińskich sędziów. Napięcia na linii sąd-prokuratura nie da się jednak szybko urzędowo umorzyć.

- Śledztwo zostało umorzone, gdyż czyn nie wyczerpuje znamion przestępstwa - mówi prokurator Maciej Załęski z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Pod ta suchą, prawniczą definicją kryje się komunikat, że szczecińscy sędziowie nie złamali prawa. Decyzja jest nieprawomocna, ale mało prawdopodobne, by ktoś ją zaskarżył. Sprawą zajmowali się prokuratorzy z Gdańska, aby uniknąć podejrzeń o stronniczość, gdyż postępowanie wszczęła z urzędu Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.