Monika Pawłowska

Sebastian G. zginął od ciosów nożem. Osierocił dwoje dzieci, które w niedzielę przystąpią do pierwszej komunii świętej

Sebastian G. zginął od ciosów nożem. Osierocił dwoje dzieci, które w niedzielę przystąpią do pierwszej komunii świętej
Monika Pawłowska

Morze łez wylała już po stracie ukochanego syna pani Wiktoria. 35-letni Sebastian G. z Kęt został bestialsko zamordowany w minioną niedzielę nad ranem przez Sławomira T. z Nowej Wsi. Podejrzany o morderstwo 37-latek wcześniej ponoć kilkakrotnie groził ofierze i jego dzieciom - Oliwce i Szymonowi. Nie dopadł ich. Rodzeństwo w tą niedzielę razem przystąpi do pierwszej komunii świętej. W tej pięknej uroczystości niestety zabraknie ich taty.

Niewielki dom przy ul. Zacisze w Kętach odziedziczyło po rodzicach rodzeństwo H. Z całej trójki jedynie Jan pozostał na ojcowiźnie. Jeden z pokoi wynajmował Sebastianowi G. 37-letni Sławomir T. z Nowej Wsi był tam częstym, ale niemile widzianym znajomym. Obu mężczyznom miał grozić, że ich pozabija. Część z tych gróźb spełnił. Sebastian stracił życie, a jego 40-letni kolega Jan został ranny.

Rodzina pogrążona w żałobie

Wchodzimy do niewielkiego mieszkania w jednej z kamienic w Kętach. Przy stole siedzi szczupła kobieta ubrana na czarno. Tonie we łzach. Nie trzeba słów, by wiedzieć, że to matka zamordowanego Sebastiana.

- Jakim trzeba być człowiekiem, by zadźgać drugiego człowieka i jeszcze poderżnąć mu gardło? - pyta pani Wiktoria. Matczyne serce rozsypuje się na kawałki. Kobieta, która urodziła siedmioro dzieci, pochowa już drugiego syna. Pierwszy przed laty zmarł śmiercią naturalną jako siedmiomiesięczny chłopiec.
- „Bazyl” był dobrym człowiekiem, każdemu pomagał, jemu nikt nie pomógł - mówi Remigiusz, brat zamordowanego. Zawsze do brata tak się zwracał. - Gdybym był na tej imprezie, nie dopuściłbym, aby mój brat zginął. Nie pomógł mu nikt - dodaje.

Czytaj więcej:

  • W jakich okolicznościach doszło do morderstwa?
  • "Po tym jak Sławek zabił Sebastiana, a Jaśka ranił, wysłał SMS do brata - „zabiłem go”. Jakby się tym chciał pochwalić"

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Monika Pawłowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.