ŚDM z nowego studia TVP Kraków [WIDEO, ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. fot. Adam Wojnar
Marzena Rogozik

ŚDM z nowego studia TVP Kraków [WIDEO, ZDJĘCIA]

Marzena Rogozik

Od 27 do 31 lipca podczas Światowych Dni Młodzieży TVP 3 Kraków będzie codziennie relacjonować spotkanie papieża Franciszka z młodymi w 17-godzinnym programie własnym. Specjalnie na tę okazję telewizja otworzyła nowe, przestronne studio.

Od godziny 6 do 23 poza transmisjami wydarzeń centralnych w programie pojawią się także relacje ze wszystkich istotnych spotkań z udziałem pielgrzymów. - Światowe Dni Młodzieży będą największym wydarzeniem dla krakowskiej telewizji od 55 lat jej istnienia - mówi Piotr Legutko, dyrektor oddziału TVP Kraków.

Autor: Marzena Rogozik

Właśnie dlatego oprócz głównych uroczystości co godzinę w programie będą się pojawiać szczegółowe przydatne mieszkańcom informacje. Od poradników po informacje komunikacyjne i wiadomości o utrudnieniach w ruchu z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Trans-portu, a także komunikaty z Centrum Kryzysowego Wojewody Małopolskiego czy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na dole ekranu wyświetlać się będą paski informacyjne z bieżącymi komunikatami. Program nadawany będzie z nowego studia zbudowanego w krakowskim oddziale telewizji specjalnie na potrzeby ŚDM. Przestronne wnętrze umożliwi zaproszenie gości, komentatorów, a nawet poprowadzenie debaty.

W nowym studiu na Krzemionkach i w studiu polowym w Łagiewnikach wydarzenia będzie relacjonować blisko 100 osób, w tym studenci dziennikarstwa z Uniwersytetu Jana Pawła II. - Będziemy docierać do młodych ludzi i relacjonować ich pobyt w Małopolsce - mówi jedna ze studentek Barbara Rozmus.

Autor: Marzena Rogozik

Marzena Rogozik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.