ŚDM Kraków 2016 [PROGRAM]. Znamy plan pobytu papieża Franciszka

Czytaj dalej
Fot. fot. Anna Kaczmarz
Bożena Wojtas-Cisak

ŚDM Kraków 2016 [PROGRAM]. Znamy plan pobytu papieża Franciszka

Bożena Wojtas-Cisak

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz i koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM biskup Damian Muskus podczas konferencji prasowej w Krakowie przedstawili wstępny plan wizyty papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży. Według planu papież pojawi się w Krakowie 27 lipca. W kolejnych dniach odwiedzi także Częstochowę oraz obóz zagłady Auschwitz-Birkenau.


Autor: Marta Paluch

Po powitaniu na podkrakowskich lotnisku w Balicach papież Franciszek uda się na Wawel, gdzie zaplanowano spotkanie spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, władzami państwowymi oraz polskimi biskupami. Prawdopodobnie tego samego dnia wieczorem papież Franciszek spotka się z wiernymi przy ul. Franciszkańskiej 3, gdzie pojawi się w Oknie Papieskim.

Następnego dnia (28 lipca) papież uda się do Częstochowy, gdzie na Jasnej Górze pomodli się przez obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, a następie odprawi mszę św. z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. Tego samego dnia wróci do Krakowa, gdzie na Błoniach po raz pierwszy oficjalnie przywita się z młodymi pielgrzymami z całego świata.

W piątek (29 lipca) papież uda się na teren byłego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. W sobotę rano (30 lipca) lipca rano papież nawiedzi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i Kaplicę św. Siostry Faustyny. Wieczorem rozpocznie się czuwanie młodych z papieżem na Campus Misericordiae. Tematem czuwania będą: św.Faustyna i św. Jan Paweł II.

Kulminacyjnym momentem będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończy koncert uwielbienia przygotowywany przez Adama Sztabę.

W niedzielę (31 lipca) będzie miała miejsce uroczysta msza św. w Brzegach, podczas której papież Franciszek ogłosi, gdzie odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży. Przed wylotem z Krakowa papież, prawdopodobnie w Tauron Kraków Arenie, spotka się z wolontariuszami ŚDM. Następnie na krakowskim lotnisku papież pożegna się z Polską.

Bożena Wojtas-Cisak

Komentarze

18
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Mama

Epidemia wirusa ZIKA i ludzkie tragedie skutkiem ŚDM w Krakowie. Episkopat grzeszy narażając
miliony ludzi na zakażenie wirusem ZIKA przez przyjeżdzających z Ameryki Południowej i terenów epidemii.

Tak zwani "organizatorzy" wykazują się całkowitym brakiem wyobraźni i poczucia odpowiedzialności. Co więcej, nawet nie maja pojęcia jaki ogrom tragedii i dramatów szykują polskim rodzinom.
Wirus ZIKA powoduje nieodwracalne upośledzenia i deformacje mózgu rozwijającego się płodu - tzw "małogłowie" = potworne kalectwo na całe życie i dramat dla całych rodzin.
W Brazylii epidemia rozwinęła się przy okazji mundialu. Jest do dziś.
Teraz rząd brazylijski zaleca ciężarnym lub chcącym mieć dziecko ... opuszczenie Brazylii !!
Inaczej mówiąc : jak chcecie mieć szansę na zdrowe potomstwo to uciekajcie z własnego kraju i radźcie sobie same.....

To samo szykuje się w Polsce przy okazji ŚDM : nie ma żadnego planu odnośnie weryfikacji przyjeżdżających na nosicielstwo ZIKI , a z regionów objętych już epidemią ma przybyć około 50 000 osób-potencjalnych nosicieli.
Nie ma szczepionki, a wirus roznosi się błyskawicznie przez komary (także bardzo powszechne w Polsce Culex pipiens - komar pospolity) których w lipcu jest mnóstwo. Zwłaszcza w miejscach
spotkań ŚDM: tereny podmokłe, łąki i jeziorka !!

W aktualnych realiach Światowe Dni Młodzieży to puszka pandory dla Polski.
Brak wyobraźni rządzących cymbałów spowoduje lawinę ludzkich tragedii w naszym kraju.

Proponuję pisać do urzędników, posłów i episkopatu żądania skutecznego zabezpieczenia naszych rodaków przed tą epidemią . Najlepiej przez zakaz wjazdu a co najmniej poprzez obowiązkową kwarantannę i badania osób przyjeżdzających z krajów objętych zachorowaniami na ZIKA.

...

osoba która napisała ten artykuł nie umie przeczytać tego co wypociła i poprawić oczywiste błędy ? to takie trudne przed wrzuceniem do sieci ? żałosne ...

]]] ASC ]]]

]]]

https://www.facebook.com/Kz-Nszz-Solidarnosc-Oragnistow-4-490920631095168/?fref=ts

]]]

ppap

Przyjedzie zaprosić islam pod dachy naszych parafii.

beata

A może tak kilka tysięcy ludzi założyłoby koszulki z napisem gorszy sort , ciekawe jak andrzejek wytłumaczyłby papieżowi o co chodzi ?

alek

ŚDM powinny odbywać się w całości na Błoniach tak jak poprzednie wizyty Papieży, wtedy tez były tłumy i jakoś się pomieścili i nie było problemu (a mówiło si wtedy nawet o prawie 3 mln osób), a teraz boja się że niby za mało miejsca. Więcej zaufania

Bab

Na zdjęciach jest ładny plakat, który mówi "Bądź blisko ŚDM" a nas, z Krakowa, się wygania mówiąc że lepiej na ten czas wyjechać.

kier

zaprosiliście papieża do Krakowa a co ze smogiem ,przecież ludzie palą w kominkach śmieciami i otrują papieża

Kr@kus

jak się nazywa ten gość z Krakowa, co to podobno szykował POtworny zamach. Trzeba sprawdzić, czy nie będzie, oczywiście przypadkiem, na przepustce w okresie ŚDM.

waco

Czy Gil dostanie przepustkę na czas śdm ?

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.