ŚDM 2016. Rekolekcje "Dla nas i całego świata" po raz czwarty

Czytaj dalej

ŚDM 2016. Rekolekcje "Dla nas i całego świata" po raz czwarty

Ks. Artur Godnarski – znany ewangelizator i koordynator inicjatywy Przystanek Jezus – będzie gościem czwartej odsłony oficjalnych rekolekcji „Dla nas i całego świata”, przygotowywanych przez Komitet Organizacyjny ŚDM 2016. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 marca, w wigilię Niedzieli Palmowej, która jest świętowaniem ŚDM w wymiarze diecezjalnym.

Rekolekcje „Dla nas i całego świata” już po raz czwarty zgromadzą młodych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Uczestniczyć będzie można także przez transmisję internetową (www.krakow2016.com/dla-nas-i-calego-swiata-oficjalne-rekolekcje), także w języku angielskim i hiszpańskim na oficjalnym kanale You Tube.

Rekolekcje rozpoczną się o godzinie 16:30 Koronką do Bożego Miłosierdzia odmawianą w kilku językach. Po niej prowadzący Mateusz Ochman i Tomasz Adamski przedstawią św. Jadwigę i św. Józefa Sebastiana Pelczara - kolejne postaci z „Miasta Świętych”.

Program ten przestawia świętych i błogosławionych z Krakowa, których jeszcze bliżej będzie można poznać podczas ŚDM w miejscach z nimi związanych. Rozmówcy wraz z rekolekcjonistą przedstawią zebranym kolejne uczynki miłosierdzia: wątpiącym dobrze radzić oraz spragnionych napoić. O godzinie 18:00 odbędzie się Msza Święta z kazaniem rekolekcjonisty. Ok. godziny 19 rozpocznie się konferencja ks. Godnarskiego i modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

Rekolekcjonista ksiądz Artur Godnarski jest Sekretarzem Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji. Wielu młodych kojarzy go jako Koordynatora ogólnopolskiej inicjatywy ewangelizacyjnej - Przystanek Jezus. Jest także duszpasterzem Wspólnoty św. Tymoteusza.

W organizację tym razem szczególnie włączają się: Duszpasterstwo Akademickie Pijarów DAP, Duszpasterstwo Akademickie Księży Salezjanów - Wspólnota Studencka „Ziemia Boga”, Duszpasterstwo Akademickie przy Parafii Zesłania Ducha Świętego „DAR” oraz Zespół Nowe Jeruzalem.

Poprzednie odsłony rekolekcji zgromadziły ponad 10 tysięcy uczestników w Bazylice oraz ponad 100 tysięcy uczestników transmisji internetowych i radiowych. Rekolekcje obecne są także w przestrzeni mediów społecznościowych – np. przez relację na Twitterze w kilku językach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.