ŚDM 2016. Powstała gigantyczna zakrystia [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Michał Gąciarz
(JOL)

ŚDM 2016. Powstała gigantyczna zakrystia [ZDJĘCIA]

(JOL)

Światowe Dni Młodzieży 2016. Obiekt, który będzie zapleczem dla spotkania młodych w Brzegach, jest już gotowy. To miejsce magazynowania m.in. plecaków pielgrzyma. Są tam też pomieszczenia dla papieża i jego świty.

Magazyn o powierzchni 13,2 tys. mkw. powstał w bezpośrednim sąsiedztwie terenu, gdzie odbędzie się główna msza św. Obiekt, który zyskał już zwyczajową nazwę „zakrystii” (ołtarz stanie tuż przy magazynie, a jego część biurową zarezerwowano dla papieża Franciszka), wybudowała spółka 7r Logistic. Inwestycja kosztowała 26 mln zł.

Autor: Joanna Urbaniec

- W magazynie będą przechowywane plecaki pielgrzyma, stanowiące część pakietu pielgrzyma, a także butelki z wodą, które będą rozdawane uczestnikom wydarzenia - mówi Tomasz Lubowiecki, prezes 7R Logistic, która została dostawcą usług logistycznych dla ŚDM.

Magazyn budowano od jesieni 2014 roku z przeznaczeniem na centrum logistyczne. Gdy zapadła decyzja o organizacji ŚDM w Brzegach, spółka zdecydowała się udostępnić bezpłatnie swe obiekty i teren na potrzeby tego wydarzenia.

(JOL)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.