ŚDM 2016. Pilne "schetynówki"

Czytaj dalej
Fot. fot. UMiG Wieliczka
Jolanta Białek

ŚDM 2016. Pilne "schetynówki"

Jolanta Białek

Brzegi. Przygotowania do ŚDM 2016 nabierają przyśpieszenia. Wieliczka musi zakończyć swoją część prac do połowy roku.

Na obszarze Kampusu Miłosierdzia w Brzegach i Kokotowie, gdzie papież Franciszek spotka się z młodzieżą z całego świata, trwają prace melioracyjne i kanalizacyjne. Prowadzona jest budowa ośrodka dla osób potrzebujących oraz lądowiska dla papieskiego śmigłowca. Powstają także drogi wewnętrzne, a kolejne tego typu inwestycje ruszą w najbliższych tygodniach.

Autor: Joanna Urbaniec

Gminny Zarząd Dróg w Wieliczce ogłosił właśnie przetarg na przebudowę ciągu czterech traktów - ulicy Jana, wiodącej przez Śledziejowice, Brzegi i Kokotów. Remont, którego całkowity koszt wyliczono na 7,3 mln zł obejmie drogi o łącznej długości ponad 4,3 km. Zmodernizowana zostanie tam jezdnia, a na niektórych odcinkach powstanie chodnik. Prace mają ruszyć za około miesiąc, a ich finał przewidziano z końcem maja br.

Na wykonanie tej inwestycji gmina Wieliczka otrzyma 3 mln zł „schetynówki”. Remonty w ramach rządowego programu prowadzono w wielickim rejonie także w latach wcześniejszych, ale nigdy w takim pośpiechu. Teraz jednak trzeba zdążyć zakończyć prace przed ŚDM. Przygotowuje się do tego także powiat wielicki, który dostanie 2,4 mln zł „schetynówki” na wartą prawie 5 mln zł modernizację 2,2 km drogi w Śledziejowicach (od skrzyżowania z „czwórką” do ul. Kokotowskiej).

Wielickie inwestycje w Kampusie Miłosierdzia muszą zakończyć się w czerwcu. - Wtedy mamy przekazać ten teren komitetowi organizacyjnemu ŚDM, który wykona tam swoją część prac - mówi burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Nakarmią pielgrzymów
Za organizację wyżywienia uczestników ŚDM 2016 będzie odpowiadał Caritas. W „paczkach” żywnościowych, które otrzymają młodzi, którzy wykupili tzw. pakiety pielgrzyma, znajdą się produkty konsorcjum firm Polish Food. W piątek zaprezentowano w Brzegach przykładowy pakiet śniadaniowy, zawierający m.in. jabłko, kabanosy i sok owocowy. Podczas światowego wydarzenia prowiant będzie wydawany w specjalnych namiotach, których w Kampusie Miłosierdzia ma być ok. 20.

[email protected]

Jolanta Białek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.