ŚDM 2016. Pielgrzymi dostaną informację na dworcu

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz
Grzegorz Skowron

ŚDM 2016. Pielgrzymi dostaną informację na dworcu

Grzegorz Skowron

Światowe Dni Młodzieży. W budynku dawnego dworca PKP w Krakowie będzie Centrum Informacyjne Światowych Dni Młodzieży. Spółka kolejowa udostępni zabytkowy obiekt Komitetowi Organizacyjnemu ŚDM.

Budynek dawnego dworca stoi pusty od dwóch lat. Wtedy kasy i obsługę pasażerów przeniesiono do podziemnej części, znajdującej się pod peronami. Zabytkowy obiekt miał zamienić się w kino, ale dotychczas nie ma ostatecznej decyzji o jego nowej funkcji.

Autor: Joanna Urbaniec

W lipcu na około dwa tygodnie dawny dworzec PKP zamieni się w Centrum Informacyjne Światowych Dni Młodzieży. Stanie się miejscem, gdzie pielgrzymi przybywający do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem otrzymają wszystkie potrzebne im informacje dotyczące miejsc zakwaterowania, korzystania z komunikacji miejskiej i kolejowej, miejsc religijnych uroczystości oraz imprez towarzyszących ŚDM.

Za centrum dla pielgrzymów będzie odpowiadać Komitet Organizacyjny ŚDM. Spółka PKP zamierza dodatkowo wysłać na perony i w przejścia podziemne swoich pracowników. Dodatkowe punkty informacyjne i specjalne oznakowanie pojawi się na 10 największych dworcach w Polsce, a także na tych mniejszych. W Krakowie i okolicach dodatkową pomoc pielgrzymi otrzymają na dworcach Kraków Płaszów, Kraków Bonarka, Kraków Łobzów, Kraków Mydlniki, Kokotów, Węgrzce Wielkie, Podłęże, Bieżanów i Wieliczka Park.

Władze PKP deklarują przygotowanie specjalnej oferty cenowej na bilety dla uczestników ŚDM oraz uruchomienie dodatkowych pociągów. Oceniają, że tylko z przejazdów grupowych skorzysta pod koniec lipca kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów.

Grzegorz Skowron

Dziennikarz Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej, zajmujący się polityką, samorządem w Krakowie i Małopolsce, funduszami europejskimi i budownictwem

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.