ŚDM 2016. Bez opłat za przejazd autostradą Kraków - Katowice tylko w razie wielkiego natężenia ruchu

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz
Grzegorz Skowron

ŚDM 2016. Bez opłat za przejazd autostradą Kraków - Katowice tylko w razie wielkiego natężenia ruchu

Grzegorz Skowron

Światowe Dni Młodzieży. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Stalexport Autostrada Małopolska SA podpisały porozumienie pozwalające koncesjonariuszowi A4 Katowice-Kraków na zawieszenie poboru opłat za przejazd autostradą w czasie Światowych Dni Młodzieży.

- Nie oznacza to jednak, że szlabany będą podniesione przez cały okres trwania Światowych Dni Młodzieży - wyjaśnia Rafał Czechowski, rzecznik Stalexport Autostrada Małopolska.

Bramki w punktach poboru opłat w Balicach i Mysłowicach będą podnoszone „w przypadku szczególnie wysokiego natężenia ruchu oraz w zależności od sytuacji na pozostałych drogach”.

Resort infrastruktury i zarządca autostrady mają wymieniać informacje o sytuacji na A4 i drogach w rejonie Krakowa. Koncesjonariusz nie uzyska rekompensaty za opłaty, których nie pobierze od kierowców. Podobnie Ministerstwo Infrastruktury nie będzie wnosić roszczeń finansowych w związku z uszczupleniem wpływów do Skarbu Państwa.

Grzegorz Skowron

Dziennikarz Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej, zajmujący się polityką, samorządem w Krakowie i Małopolsce, funduszami europejskimi i budownictwem

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.