Lucyna Makowska

Sąsiedzi ruszyli z pomocą dla pana Marka

Z naszego domu zostały tylko ściany,wszystko poszło  z dymem- opowiada Marek Ciołek, gdyby nie sąsiedzi, nie wiem co by było. Fot. Lucyna Makowska Z naszego domu zostały tylko ściany,wszystko poszło z dymem- opowiada Marek Ciołek, gdyby nie sąsiedzi, nie wiem co by było.
Lucyna Makowska

- Brat zginął w pożarze. Udusił się, próbowałem go ratować, ale dym był tak gęsty, że nie szlo oddychać - opowiada Marek Ciołek z Chudzowic.

- Obudził mnie swąd dochodzący z korytarza, gdy wyszedłem dym był tak gęsty, że nic nie było widać, ognie nie było, ale nie szło wejść. Wiedziałem, że Jacek coś gotował na kuchni. Wołałem go, ale milczał. W kuchni było ciemno, po chwili usłyszałem wybuch w pokoju. Chciał się uratować i uciekł do łazienki. Tam znaleźli go strażacy. Niestety już nie żył.

Mieszkaliśmy we dwójkę, żyliśmy z prac dorywczych, pomagaliśmy sobie. Brat miał dopiero 45 lat, palił papierosy, musiał usnąć z niedopałkiem i nieszczęście gotowe. Sygnał o pożarze dotarł do komendy kilka minut po 21.00. Gdy pierwsze jednostki OSP z Trzebiela dotarły na miejsce dom stał w ogniu, z okien wydostawał się dym. Praktycznie całe wnętrze mieszkania było doszczętnie spalone.

- W pomieszczeniu obok kuchni leżał nieprzytomny mężczyzna mówi Grzegorz Lisik PSP w Żarach, wydostaliśmy go na zewnątrz i przekazaliśmy pogotowiu. Jednak trwająca blisko godzinę reanimacja nic nie dała. Istniało ryzyko przedostania się ognia na drewniany strop dachu, dlatego wezwano kolejne jednostki OSP.

Urzędnicy zaproponowali właścicielowi lokal zastępczy i 1000 zł pomocy doraźnej. - I co miał z tym zrobić? Tu potrzebny jest remont, by człowiek miał dach nad głową- mówi Leszek Kwiryng. Postanowiliśmy, że się zbierzemy i pomożemy sąsiadowi w potrzebie. Od poniedziałku przy remoncie domu pracuje po kilkanaście osób.

Lucyna Makowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.