Samorządowcy: - Będziemy występować do MEN o zwrot pieniędzy

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Hołod
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Samorządowcy: - Będziemy występować do MEN o zwrot pieniędzy

Ewa Abramczyk-Boguszewska

- Będziemy występować do MEN o zwrot pieniędzy, które wydaliśmy na reformę - mówią samorządowcy w regionie. A idzie o naprawdę duże kwoty.

W Bydgoszczy w ubiegłym roku tzw. koszty rzeczowe związane z wprowadzaniem reformy oświaty wyniosły ponad 4 mln zł. Trzeba było utworzyć w szkołach pracownie przedmiotowe, dokupić sprzęt komputerowy, tablice multimedialne, wyremontować szkoły itp. W związku ze zmianą podstawy programowej uzupełnienia w nowe lektury wymagały szkolne biblioteki. Pieniądze trzeba było znaleźć nawet na archiwizację dokumentów likwidowanych szkół.

Bydgoszcz nie jest wyjątkiem. Wydatki poniesione z własnej kieszeni liczy także Grudziądz. Co zrobią samorządowcy z regionu? Czytaj w dalszej części artykułu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.