Joanna Krężelewska

Sąd Okręgowy w Koszalinie. Wyroki za zabójstwo. Ciało skatowanego potraktowali jak przedmiot

Tomasz K. usłyszał wyrok 25 lat więzienia. O wcześniejsze warunkowe zwolnienie może ubiegać się po 20 latach. Wyrok jest nieprawomocny Fot. Radek Koleśnik Tomasz K. usłyszał wyrok 25 lat więzienia. O wcześniejsze warunkowe zwolnienie może ubiegać się po 20 latach. Wyrok jest nieprawomocny
Joanna Krężelewska

- Nie ma też cienia wątpliwości, że oskarżeni działali z premedytacją. Mieli czas na refleksję, na zmianę tragicznej decyzji. Pokazali jednak, że za nic mają życie drugiego człowieka - tak sędzia Robert Mąka argumentował wyrok 25 lat więzienia dla sprawców zabójstwa.

W piątek w Sądzie Okręgowym w Koszalinie zapadł wyrok w sprawie okrutnej zbrodni, do której doszło w nocy z 18 na 19 lutego ubiegłego roku w Świdwinie. Podczas libacji alkoholowej w domu 51-letniego Jacka K. ciężko pobity został jego kolega Zbigniew B. Pobili go 42-letni Tomasz K. i 29-letni Paweł K.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.