Karolina Rokitnicka

Są dotacje na modernizacje dróg w powiecie golubsko-dobrzyńskim

Miasto Golub-Dobrzyń chce kontynuować modernizacje ulicy Miłej Fot. UM Miasto Golub-Dobrzyń chce kontynuować modernizacje ulicy Miłej
Karolina Rokitnicka

Znane są wyniki naboru o wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych. Do naszego powiatu trafi około 9 mln zł dotacji. Wyremontowanych zostanie 15 dróg.

W naszym województwie złożono wnioski o dofinansowanie prac na 45 drogach powiatowych oraz 177 gminnych. Łączne wsparcie dla kujawsko-pomorskich dróg wyniesie około 230 mln zł.

– To program, który zmieni nasze kujawsko-pomorskie samorządy. Program długo oczekiwany i taki, który jest dla samorządów pewnym marzeniem, bo samorządy nie nadążają z budową infrastruktury.

– To program, który zmieni nasze kujawsko-pomorskie samorządy. Program długo oczekiwany i taki, który jest dla samorządów pewnym marzeniem, bo samorządy nie nadążają z budową infrastruktury. Skończyły się środki europejskie lub zostały skierowane one przez KE w zupełne inne dziedziny. Ten program wychodzi naprzeciw oczekiwaniom samorządów, ale przede wszystkim mieszkańców, którzy tych dróg oczekują – mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz o Funduszu Dróg Samorządowych.

Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Karolina Rokitnicka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.