Janusz Bobrek

Rytro. Dwóch chętnych do rządzenia najmniejszą gminą

Władysław Wnętrzak i  Jan Kotarba na sesjach Rady Gminy Rytro siedzą obok siebie. Teraz zmierzą się w wyborach Fot. Janusz Bobrek Władysław Wnętrzak i Jan Kotarba na sesjach Rady Gminy Rytro siedzą obok siebie. Teraz zmierzą się w wyborach
Janusz Bobrek

Komitet wyborczy Odpowiedzialny Samorząd, który cztery lata temu wprowadził do rady gminy większość swoich przedstawicieli, teraz chce mieć swojego wójta. Z piastującym piątą kadencję Władysławem Wnętrzakiem zmierzy się Jan Kotarba. Rytro jest jedną z nielicznych gmin na Sądecczyźnie, gdzie wójt czy burmistrz nie wprowadził do rady przeważającej liczby swoich ludzi. Efekt to m.in. dwukrotny brak udzielenia rządzącemu absolutorium. Radni obniżyli też wójtowi uposażenie o ponad 3 tys. zł.

Wójt i radni na noże

Radni z Odpowiedzialnego Samorządu, którym lideruje Tomasz Kulig mają odmienną wizję rozwoju Rytra niż wójt Wnętrzak. Ostatnio kwestią sporu stał się remont i rozbudowa szkoły podstawowej czy kwestia budowania centrum kultury z urzędem gminy.

W ciągu ponad trzech lat kadencji takich sprzecznych wizji było wiele, wiele też było dyskusji podczas sesji budżetowych, w jaki sposób powinna się rozwijać najmniejsza gmina na Sądecczyźnie, czyli Rytro.

Czytaj więcej:

  • Dlaczego wójt i radni są w konflikcie?
  • Czy obecny wójt stanie do wyborów?
  • Jaki jest rozkład sił politycznych w Rytrze?

 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Janusz Bobrek

Dziennikarz „Gazety Krakowskiej” od 2018 roku, wcześniej reporter i wydawca w RDN Nowy Sącz (2017) oraz zastępca redaktora naczelnego i dziennikarz portalu sądeczanin.info, miesięcznika „Sądeczanin” (2011-2017). Z wykształcenia historyk literatury, autor książek popularnonaukowych (m.in. „Wizje zagłady w literaturze”) i tysięcy zdjęć (Facebook: Janusz Bobrek Fotoreporter).

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.