Ryszard Podkulski: Mam dość! Nie widzę swojej przyszłości w biznesie

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Andrzej Plęś

Ryszard Podkulski: Mam dość! Nie widzę swojej przyszłości w biznesie

Andrzej Plęś

- Sprawa Rzeszowskich Zakładów Graficznych zniszczyła moje nerwy i zdrowie. Zacząłem intensywnie przyuczać moje dzieci, aby mogły poprowadzić moje przedsięwzięcie dalej - mówi znany rzeszowski przedsiębiorca RYSZARD PODKULSKI.

Rozmowę przeprowadzono przed orzeczeniem Sądu Najwyższego, który uchylił wyrok Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie w sprawie RZG SA. Kasację poparł przedstawiciel Prokuratury Krajowej, reprezentujący oskarżyciela, który również wniósł o uchylenie wyroku.

Wyrok skazujący był dla pana zaskoczeniem? Nie chodzi tylko o to, że dla pana niekorzystny, ale wyższy niż oczekiwała w akcie oskarżenia prokuratura.

Skazali mnie biegli sądowi, a nie sędziowie. Sąd Apelacyjny dowody przyjął, ale w uzasadnieniu wyroku ich praktycznie nie uwzględnił. Kilkaset stron dowodów i opinii wiodących polskich specjalistów, którzy dosłownie zmiażdżyli opinie biegłych powołanych przez prokuraturę, zostało zaledwie wzmiankowanych w uzasadnieniu wyroku. Dlatego została od niego skierowana kasacja do Sądu Najwyższego. Piotr Kardas, jeden z najlepszych w kraju ekspertów z dziedziny prawa karnego, który miał okazję widzieć dokumenty dotyczące sprawy rzeszowskiej drukarni, powiedział, że „…z uzasadnienia Sądu Apelacyjnego w sprawie RZG SA niewiele można się dowiedzieć na temat sposobu rozumowania sądu. W świetle orzecznictwa Sądu Najwyższego tego rodzaju uchybienie w wielu wypadkach uznawano za wystarczające do uchylenia wyroku.” Sposób orzekania był zatem dla mnie zaskakujący, ale jeszcze bardziej kara. 3 lata bezwzględnego więzienia dla mnie i 2,5 roku dla mojego zięcia. Ponadto mam zapłacić 14 mln zł spółce, która należy do mnie, czyli praktycznie samemu sobie. Gdzie tu logika? Do tego: za co ta kara?

W dalszej części przeczytasz:

  • jaki efekt przyniosło - według Ryszarda Podkulskiego - przekształcenie RZG SA, którego dokonał wspólnie ze Skarbem Państwa
  • jak Ryszard Podkulski ocenia wyliczenia biegłych sądowych dotycząse sprawy RZG SA
  • jak komentuje sprawę zmasowanego internetowego hejtu na jego osobę
  • jak widzi swoje plany biznesowe i inwestycyjne w Rzeszowie

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Andrzej Plęś

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.