Ruch w Krakowie będzie utrudniony

Czytaj dalej
red.

Ruch w Krakowie będzie utrudniony

red.

Pod koniec lipca odbędą się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży, w których - jak się szacuje - uczestniczyć może nawet blisko dwa miliony osób.

Tak duża liczba gości wymusi inny charakter poruszania się po mieście. Nie ukrywamy, że na przełomie lipca i sierpnia ruch w stolicy Małopolski będzie utrudniony, zwłaszcza samochodem. Kraków zostanie podzielony na pięć stref, dwie z nich będą obszarem zamkniętym dla ruchu: Błonia od 23 lipca do 1 sierpnia oraz Łagiewniki od 26 do 31 lipca; w pozostałych trzech strefach ruch będzie ograniczony w wybranych dniach. Ponadto część ulic, a są to główne arterie komunikacyjne, zmieni swój charakter.

[cs]
Autor: Joanna Urbaniec[/cs

Na przykład: ulica Opolska posiada trzy pasy ruchu w każdym kierunku, tymczasem w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży jeden z trzech pasów wyznaczymy na parkingi dla autokarów przewożących pielgrzymów, drugi jako bus pas dla tych pojazdów, a tylko jednym przejadą samochody prywatne i inne. Tego typu ograniczenia pojawią się też na innych ulicach wielopasowych. Niektóre ulice będą całkowicie zamknięte dla ruchu kołowego, szczególnie te biegnące z centrum miasta na wschód, bowiem na główne uroczystości do Brzegów pielgrzymi będą się poruszać przede wszystkim pieszo. Transport zbiorowy zapewni ok. 40 proc. potrzeb przewozowych na ŚDM. O pojawiających się ograniczeniach i utrudnieniach będziemy na bieżąco informować. Pojawią się również mapy interaktywne. Dokładne informacje będziemy podawać na naszej stronie internetowej www.zikit.krakow.pl.

Piotr Hamarnik, biuro prasowe Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.