Marek Nienartowicz

Rozkrok partii i bęcki posła [MINĄŁ TYDZIEŃ]

To nie konwencja Porozumienia. To wtorkowa przysięga 48 nowych policjantek i policjantów z regionu. Siedmioro z nich będzie pełnić służbę w Toruniu Fot. Tomasz Czachorowski To nie konwencja Porozumienia. To wtorkowa przysięga 48 nowych policjantek i policjantów z regionu. Siedmioro z nich będzie pełnić służbę w Toruniu
Marek Nienartowicz

Jeździł, jeździł i… wyjeździł. Wicepremier Jarosław Gowin oczywiście. Najczęściej goszczący w Toruniu minister obecnego rządu wyjeździł wizytę prezydenta Michała Zaleskiego na konwencji założycielskiej swojej nowej partii - Porozumienia.

Trzeba przyznać, że na rok przed wyborami samorządowymi panowie trochę rozruszali toruńskie podwórko polityczne, na którym mieliśmy kompletny brak akcji. W sobotę, dzięki telewizyjnym migawkom z konwencji prawie do czerwoności rozgrzały się komórki i internety, w których dopytywano, czy ten gość konwencji to aby na pewno prezydent Zaleski i czy aby nie zapisał się do nowej partii. Jak wiadomo - nie zapisał się, będzie doradcą.

A prezydent jak to prezydent - spotka się z ojcem Tadeuszem Rydzykiem i z Jurkiem Owsiakiem (oczywiście z każdym z osobna!). W Radzie Miasta ma koalicję składającą się z PO i PiS, w swoim otoczeniu ludzi z PSL, a podejmował też polityków SLD. Pozwolił sobie na wizytę na konwencji Porozumienia w Warszawie dzień po publikacji sondażu „Gazety Wyborczej” z potencjalnymi kandydatami na prezydenta Torunia w wyborach za rok. Dostał w nim 67 procent poparcia, a najlepszy z konkurentów 9 procent… Toruńska posłanka Porozumienia Iwona Michałek obecność prezydenta na konwencji wyjaśniała też przyjaźnią łączącą go z wicepremierem. Wobec tych słów aż trudno uwierzyć w obrazek z 2013 roku. Oczywiście ten, w którym Jarosław Gowin, będący wówczas na wylocie z PO, ale próbujący jeszcze walczyć z Donaldem Tuskiem o przywództwo w partii, przyjechał do Torunia i szukał poparcia tutejszych działaczy. I wałęsał się po starówce, bo nikt nie chciał się do niego przyznać.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Marek Nienartowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.