Rondo pięciu ulic. Czy już w tym roku?

Czytaj dalej
Fot. Adam lewandowski
Adam Lewandowski

Rondo pięciu ulic. Czy już w tym roku?

Adam Lewandowski

Projekt gotowy. Pozwolenie na budowę też. Gmina Kcynia czeka na kasę.

A pieniędzy na budowę ronda trzeba wiele. Szacuje się, że 2,6 mln zł. Cena będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu. A ogłosić go nie można, bo na tak poważną inwestycję nie ma jeszcze pieniędzy. Powiat nakielski gwarantuje 200 tysięcy złotych, gmina Kcynia przygotowana jest do wydania 280 tysięcy Resztę dołoży urząd marszałkowski? Tego jeszcze w Kcyni nie wiedzą.

Bo decyzje budżetowe na 2016 rok radni sejmiku wojewódzkiego podejmowali przed 15 listopada 2015 roku. A pozwolenie na budowę ronda w Kcyni nosi datę 26 listopada tego samego roku.

W Kcyni, tuż koło poczty, szkoły, zabytkowego cmentarza zbiega się pięć dróg. Od strony Szubina (kierunek Bydgoszcz), Wągrowca (trasa na Poznań), Nakła, Wyrzyska, do tego jeszcze ulica Nowa, która jest drogą gminną. Pierwszeństwo przejazdu mają drogi na Bydgoszcz i Poznań. To wyjątkowo niebezpieczne skrzyżowanie. Stąd starania władz gminy - od lat - o budowę ronda, które wymusi bezpieczniejsze zachowania kierowców.

Kiedy z burmistrzem Markiem Szarugą rozmawialiśmy na początku roku powiedział, 15 stycznia powinny w Toruniu zapaść decyzje w sprawie dotacji na tę inwestycję. Zapadły? Wczoraj usłyszeliśmy: - Jeszcze nie.

Adam Lewandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.