Łukasz Winczura

Roman Ciepiela do sejmiku, Robert Wardzała do ratusza, czyli zaskakująca zmiana miejsc?

Roman Ciepiela (z prawej) i Robert Wardzała (z lewej) w PO na co dzień omijają się szerokim łukiem. Dzieli ich wszystko Fot. Archiwum UMWM Roman Ciepiela (z prawej) i Robert Wardzała (z lewej) w PO na co dzień omijają się szerokim łukiem. Dzieli ich wszystko
Łukasz Winczura

Nie można wykluczyć, że Platforma Obywatelska desygnuje obecnego prezydenta Tarnowa nie do walki o reelekcję, a do boju o miejsce w sejmiku wojewódzkim. Rozważanie takiego scenariusza jest kolejnym dowodem na to, że w lokalnych strukturach partii w wyborczym roku jątrzy się coraz mocniej konflikt podsycany ambicjami prominentnych działaczy.

Kij w przedwyborcze mrowisko wkłada Robert Wardzała, szef struktur miejskich PO w Tarnowie. Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, próbuje przeforsować pomysł, by liderem listy do sejmiku został prezydent Roman Ciepiela, który w przeszłości dwukrotnie był już wicemarszałkiem Małopolski. Dla siebie były poseł i żużlowiec widziałby rolę następcy obecnego gospodarza miasta. W oficjalnej rozmowie unika kategorycznych stwierdzeń.

- Bierzemy różne scenariusze pod uwagę. Ze swej strony potwierdzam gotowość i jestem do dyspozycji, jeśli chodzi o prezydenturę - ucina. Nasi informatorzy z lokalnej PO całą sprawę widzą jednak zgoła inaczej.

Czytaj więcej i dowiedz się, jakie zdanie o działaniach polityków wewnątrz partii ma jeden z jej działaczy oraz jak sprawę skomentował sam prezydent Ciepiela. 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Łukasz Winczura

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.