Joachim Przybył

Remis w Manchesterze. Real przetrwał bez Cristiano Ronaldo

Real Madryt bez Ronaldo był ostrożny, Manchester City nie potrafił wykorzystać osłabienia faworyta. Dziś gra Bayern i Robert Lewandowski.

WYNIK - 1/2 finału. Manchester City - Real Madryt 0:0, dziś drugi półfinał: Atletico Madryt - Bayern Monachium (20.45).

We wtorek rano faworyt tej rywalizacji wydawał się jeden. Mancheser City to nuworysz na tym poziomie, zasilany petrodolarami klub debiutuje w półfinale Ligi Mistrzów. Po drugiej stronie Real Madryt, grający w półfinale po raz szósty z rzędu, a 27 w ogóle (licząc także wcześniejszy Puchar Europy).

Kilka godzin później szanse się jednak wyrównały. Okazało się bowiem, że kontuzja Cristiano Ronaldo jest zbyt poważna i lider Realu nie znalazł się nawet wśród rezerwowych.

Trudno sobie wyobrazić lepszą okazję do pokonania „Królewskich”, ale gospodarze nie kwapili się początkowo do frontalnego ataku. W całym meczu oddali 5 strzałów, z czego tylko 2 były celne. Real liczył przede wszystkim na Garetha Bale’a. Walijczyk zastąpił w roli strzelca Ronaldo w lidze hiszpańskiej w miniony weekend (2 gole), ale w Manchesterze był mało widoczny. W efekcie w 1. połowie oglądaliśmy jeden celny strzał na bramkę i marne w sumie widowisko.

Po przerwie bliżej gola był Real. W 72. minucie w poprzeczkę trafił Jese, potem goście przeważali i jeszcze kilka razy Joe Hart ratował gospodarzy. W rewanżu zdecydowanym faworytem będzie Real.

Fan koszykówki, rowerowych wypraw, historii i astronomii. Toruński (i nie tylko) sport obserwuję i opisuję od prawie 20 lat. Piszę o koszykówce, żużlu, hokeju, piłce nożnej, MMA, ale także o kibicach i sportowych zjawiskach. Dlaczego sport? Za prostotę, kontakt z ludźmi, jasne reguły i prawdziwe emocje. Na platformach Polskapress staram się odpowiadać na wszystkie Wasze potrzeby, dlatego równie ważne dla mnie są rekreacja i sport zwykłych ludzi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.