Rekordowa liczba pracodawców

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki

Rekordowa liczba pracodawców

Dariusz Nawrocki

Na targach w Inowrocławiu pojawiła się rekordowa liczba wystawców. W hali „Kujawianka” PUP doliczył się aż 61 pracodawców.

Poszukiwali między innymi opiekunów i opiekunek osób starszych do pracy w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech, koordynatorów ds. sprzedaży, inżynierów źródeł odnawialnych, monterów instalacji OZE, kierowników i asystentów sprzedaży, specjalistów ds. marketingu, specjalistów ds. rekrutacji z językiem niemieckim, pracowników biurowych, pracowników gastronomii, ślusarzy, spawaczy, operatorów wózka widłowego, pakowaczy i pracowników produkcji spożywczej. Znaleźliśmy na targach również oferty pracy dla: kelnerów, kucharzy, ślusarzy, monterów, magazynierów, a także animatorów czasu wolnego.

- Dziękuję pracodawcom. Bez nich organizacja tych targów nie miałaby sensu. Gdyby nie ich pomoc, praktycznie niewiele moglibyśmy zaprezentować - wyznaje Przemysław Stefański, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Inowrocławiu. Dziękował również przedsiębiorcom, którzy otworzyli swoją działalność dzięki pieniądzom pozyskanym z urzędu pracy. - Pokazują, że jednak dzięki pomocy naszego urzędu można otworzyć działalność gospodarczą i dobrze ją prowadzić - podkreśla dyrektor.

Przy okazji zachęcał przybyłych do instalacji na swoich smartfonach Inteligentnego Systemu Aktywizacji Bezrobotnych (SmartSAB). - Jesteśmy pierwszym urzędem pracy w naszym województwie, a piątym w Polsce, który taki system uruchomił. Pani sekretarz powiatu już zainstalowała to na swoim telefonie i sprawdziła. Rzeczywiście działa - przekonuje Przemysław Stefański.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.