Agnieszka Maj

Referendum w sprawie ŚDM?

Agnieszka Maj

Polityka. Poseł Łukasz Gibała (niezależny) chce referendum w sprawie finansowania Światowych Dni Młodzieży.

– Z doniesień prasowych wynika, że na ŚDM Kraków będzie musiał wydać nawet kilkadziesiąt milionów złotych. To ogromne pieniądze, więc krakowianie powinni w referendum zdecydować, czy chcą się dokładać do organizacji tego wydarzenia – stwierdził poseł Łukasz Gibała.

Autor: Joanna Urbaniec

Koszt organizacji ŚDM szacuje się na około 200 milionów złotych. Samorządy będą musiały dorzucić ok. 60 mln. Większość tych pieniędzy będzie pochodzić z budżetu Krakowa. Tymczasem władze miasta przyznają, że w tegorocznej uchwale budżetowej nie zarezerwowały funduszy na ten cel.

– Skoro chodzi o kilkadziesiąt milionów z budżetu miasta, które zostaną zabrane z innych zadań, takich jak tworzenie czy rewitalizacja terenów zielonych, to taka decyzja powinna być skonsultowana z mieszkańcami – uważa Gibała.

Przypomnijmy, prezydent Krakowa Jacek Maj­chrowski przychyla się do pomysłu zorganizowania referendum razem z wyborami parlamentarnymi jesienią tego roku. Propozycje pytań mieszkańcy mogą wysyłać na adres e-mail prezydent@um.krakow.pl.

Agnieszka Maj

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

WACEK

POGONIC TEGO CZARNEGO WIEPRZA DO WATYKANU

WACEK

POGONIC TEGO CZARNEGO WIEPRZA DO WATYKANU

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.