Agnieszka Maj

Referendum w sprawie ŚDM?

Agnieszka Maj

Polityka. Poseł Łukasz Gibała (niezależny) chce referendum w sprawie finansowania Światowych Dni Młodzieży.

– Z doniesień prasowych wynika, że na ŚDM Kraków będzie musiał wydać nawet kilkadziesiąt milionów złotych. To ogromne pieniądze, więc krakowianie powinni w referendum zdecydować, czy chcą się dokładać do organizacji tego wydarzenia – stwierdził poseł Łukasz Gibała.

Autor: Joanna Urbaniec

Koszt organizacji ŚDM szacuje się na około 200 milionów złotych. Samorządy będą musiały dorzucić ok. 60 mln. Większość tych pieniędzy będzie pochodzić z budżetu Krakowa. Tymczasem władze miasta przyznają, że w tegorocznej uchwale budżetowej nie zarezerwowały funduszy na ten cel.

– Skoro chodzi o kilkadziesiąt milionów z budżetu miasta, które zostaną zabrane z innych zadań, takich jak tworzenie czy rewitalizacja terenów zielonych, to taka decyzja powinna być skonsultowana z mieszkańcami – uważa Gibała.

Przypomnijmy, prezydent Krakowa Jacek Maj­chrowski przychyla się do pomysłu zorganizowania referendum razem z wyborami parlamentarnymi jesienią tego roku. Propozycje pytań mieszkańcy mogą wysyłać na adres e-mail [email protected].

Agnieszka Maj

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.