Razem Przeciw Smogowi: nowoczesne, ekologiczne autobusy wyjechały na drogi powiatu strzeleckiego

Czytaj dalej
Fot. DIM
Radosław Dimitrow

Razem Przeciw Smogowi: nowoczesne, ekologiczne autobusy wyjechały na drogi powiatu strzeleckiego

Radosław Dimitrow

Nowoczesne autobusy, które spełniają wyśrubowane normy EURO 6 zamówił PKS w Strzelcach Opolskich. Pierwsze wyjechały już na drogi.

Strzelecki PKS rozpoczął modernizację swojego taboru. Do przewoźnika dotarły na razie 2 z 15 zamówionych pojazdów.

Autobusy wyposażone są klimatyzację, bezprzewodowy internet, a także gniazdka do ładowania smartfonów. Co ważne, wszystkie dysponują silnikami, które spełniają wyśrubowane normy EURO 6. Dzięki temu mniej spalin trafi do atmosfery.

- Chcemy zaoferować naszym klientom nową jakość połączoną z dbałością o środowisko - mówi Waldemar Gaida z powiatowo-gminnego związku "Jedź z nami".

Przewoźnik zamówił łącznie, 2 małe pojazdy, 11 średnich, a także 2 duże (12 metrowe). Zakup 15 pojazdów pochłonie ponad 8,5 mln złotych. Sfinansuje go PKS, strzeleckie starostwo i Unia Europejska.

Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.