Tomasz Mikulicz

Radni PiS w Białymstoku triumfują. Sąd przyznał rację wojewodzie. KO nie mogła przymusić radnych PiS do pracy w komisjach

Piotra Jankowskiego z PiS (pierwszy z prawej) cieszy wyrok. – Może dzięki niemu nie będzie więcej psucia samorządu ze strony KO – mówi. Fot. Tomasz Mikulicz Piotra Jankowskiego z PiS (pierwszy z prawej) cieszy wyrok. – Może dzięki niemu nie będzie więcej psucia samorządu ze strony KO – mówi.
Tomasz Mikulicz

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę miasta na rozstrzygnięcie wojewody. Przyznał tym samym rację radnym PiS, którzy w listopadzie oburzali się, że Koalicja Obywatelska chciała przymusić ich do pracy w komisjach. Wbrew ich woli.

Nawet z ludzkiego punktu widzenia, jeśli ktoś jest sportowcem, a zostaje wybrany do komisji finansów, to ma prawo nie chcieć być w tej komisji, bo się na tym nie zna – stwierdził sędzia Paweł Lewkowicz.

We wtorek (16 kwietnia) Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę miasta na rozstrzygnięcie wojewody.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.