Justyna Trawczyńska

Radni PiS i SLD z Włocławka powiedzieli „nie” wyższemu podatkowi

Jacek Buława i Jarosław Chmkielewski. Fot. Wojciech Alabrudziński Jacek Buława i Jarosław Chmkielewski.
Justyna Trawczyńska

Radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie zgodzili się na podniesienie stawki podatków od nieruchomości.

Podczas wczorajszej sesji radni włocławscy mieli podjąć decyzję w sprawie podatku od nieruchomości. Według projektu uchwały podatek ten miał być nieco wyższy od obowiązującego. Podwyżka dotyczyła tylko stawek za grunty i budynki wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej. W przypadku gruntu miała to być kwota 82 grosze za metr kwadratowy, budynku - 21,67 zł.

Nim radni przystąpili do głosowania, rozgorzała dyskusja. Jako pierwszy głos zabrał Krzysztof Kukucki, przewodniczący SLD. - Klub radnych SLD nie może zgodzić się na podniesienie podatku - mówił radny. - Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której przyczynimy się do niedotrzymania przedwyborczych obietnic prezydenta.

Nowy podatek dla przedsiębiorców miał wynieść 82 gr od gruntu i 21,67 zł od budynków.

Stanowisko radnych Prawa i Sprawiedliwości przedstawił przewodniczący klubu Janusz Dębczyński, który również zaznaczył, że klub PiS zagłosuje przeciwko podwyżce podatku. Radny Damian Chełminiak chciał poznać stanowisko klubu Platformy Obywatelskiej w tej sprawie. Ale na sali obecna była tylko radna Agnieszka Chmielewska.

Na koniec na mównicy pojawił się Stanisław Krzemieniew-ski. - Przegraliście wybory, bo podnieśliście podatki - powiedział radny PiS do radnych SLD. - Wydaliście pieniądze na świecidełka na moście i pływające sceny, a szkoła na Zawiślu nie ma nawet boiska.

Projekt uchwały nie został przyjęty. Przeciw było 18 osób, za - tylko Agnieszka Chmielewska i jedynie Tomasz Nagala wstrzymał się od głosu. Podczas głosowania nie było na sali pozostałych radnych z Platformy Obywatelskiej.

Wczoraj radni mieli przegłosować również projekty w sprawie stawek za wodę i ścieki, jak również podatku od środków transportowych. Oba zostały przyjęte. Stawki nie zmieniły się.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.