Radna z Piwnicznej-Zdroju obroniła prawo do krytyki

Czytaj dalej
Fot. Alicja Fałek
Alicja Fałek

Radna z Piwnicznej-Zdroju obroniła prawo do krytyki

Alicja Fałek

Radna Kazimiera Sikorska nie naruszyła dóbr osobistych burmistrza Piwnicznej i jego zastępcy. Krakowski Sąd Apelacyjny wydał w tej sprawie prawomocny wyrok.

Kazimiera Sikorska nie kryje radości z wyroku sądu apelacyjnego.

- Cieszę się, że już po wszystkim. W trakcie trwania procesu bałam się zabierać głos na sesjach i zadawać pytania, żeby znów nie zostać posądzoną o naruszenie dóbr osobistych - przyznaje radna z Piwnicznej-Zdroju. - Wszystkie kierowałam pisemnie i nawet bez wyroku sądu byłam przekonana, że mam prawo zadawać pytania oraz poddawać w wątpliwość słuszność podejmowanych przez władzę decyzji.

Radna Sikorska właśnie za krytykę, której dopuściła się w styczniu 2016 r. na łamach miesięcznika „Znad Popradu” została pozwana przez Zbigniewa Janeczka, burmistrza Piwnicznej oraz jego zastępcę Mariusza Lisa. W artykule zatytułowanym „Zaszczyt nakłada ciężar” wytknęła władzy podejmowanie decyzji w „zaciszu gabinetu” odwołując się do decyzji o wyremontowaniu drogi m.in. w Majerzu. Skrytykowała sposób, w jaki przekazano drewno z gminnego lasu. Odniosła się do wysokich kosztów dożynek, które nie były planowane w budżecie oraz zatrudnienia nowej kancelarii prawniczej. Miała też zastrzeżenia do dodatkowych kosztów budowy hali sportowej oraz ogromnych wydatków na imprezę z okazji jej otwarcia.

Burmistrzowie uznali, że radna przekroczyła dopuszczalną granicę krytyki władzy. W pozwie o naruszenie dóbr osobistych podnosili, że opublikowała artykuł z niesprawdzonymi informacjami. Dowodzili, że przedstawiła ich w negatywnym świetle, czym naraziła obu na utratę zaufania niezbędnego do pełnienia funkcji burmistrza i wiceburmistrza. Domagali się przeprosin i po 20 tys. zł zadośćuczynienia na konto OSP w Głębokiem.

Czytaj więcej i sprawdź, jak sądy uargumentowały swoje decyzje w tej sprawie. 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Alicja Fałek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

cyfrowa zniżka -50%

Trwa Festiwal Cyfrowych Zniżek!

54,50 109,00

Do 10 października skorzystaj z aż 50% zniżki na kwartalny dostęp do treści cyfrowych, archiwalnych i aktualnych wydań gazety w wersji PDF.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.