Puste klasy i cisza. Strajk nauczycieli. Nauczyciele: Nasze zarobki to wstyd. Doszli do ściany, ale się nie cofną

Czytaj dalej
Magdalena Kuźmiuk

Puste klasy i cisza. Strajk nauczycieli. Nauczyciele: Nasze zarobki to wstyd. Doszli do ściany, ale się nie cofną

Magdalena Kuźmiuk

Strajkują wszystkie podstawówki, 80 procent przedszkoli i 96 procent szkół ponadpodstawowych. Szkoły są otwarte, ale świecą pustkami. Rodzice, choć podzieleni w poparciu dla strajkujących, znaleźli opiekę dla dzieci. Ale pytają: na jak długo?

Popieram postulaty nauczycieli, ale jako mama dwójki dzieci mam spory problem. Muszę szukać opieki dla syna, który chodzi do przedszkola, a córka rozpoczyna w środę egzaminy gimnazjalne i przy całej mojej sympatii dla nauczycieli, mam nadzieję, że przebiegną one bez zakłóceń. Dzieci są ważniejsze od nawet najbardziej słusznych postulatów - mówi pani Ewa, która wczoraj musiała poprosić o pomoc teściów.

Rodzice, choć podzieleni w poparciu dla strajkujących, wczoraj okazali zrozumienie. Szkoły były otwarte, ale puste. Do szkoły podstawowej nr 33 przyszło troje dzieci, gimnazjalista nie pojawił się żaden. Strajkował też cały personel mieszącego się w tym budynku przedszkola nr 85. Nie było ani jednego maluszka. W przedszkolu nr 80 było sześcioro, w PS 21 - 23 dzieci. Jednego chłopca rodzice przyprowadzili z kolei do SP nr 5. Z danych magistratu wynika, że do szkół przyszło wczoraj 6,5 procenta uczniów.

Na fanpejdżu Porannego na facebooku rodzice pisali, że pracowali z domu, wzięli urlop lub zasiłek opiekuńczy. Innych ratowała babcia. W magistracie dzieci mogły przyjść do pracy z rodzicami. I tak się zrobiły. Wszyscy jednak pytali: co dalej? Co z opieką w kolejnych dniach? Nikt jeszcze w poniedziałek nie znał odpowiedzi.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Magdalena Kuźmiuk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.