Bogusław Kwiecień

Pseudografficiarze niszczą odnowione elewacje kamienic i wciąż wielu z nich jest bezkarnych

Często kilka dni po zamalowaniu starych malunków i napisów w tych samych miejscach pojawiają się nowe, jak przy ul. Bema Fot. Bogusław Kwiecień Często kilka dni po zamalowaniu starych malunków i napisów w tych samych miejscach pojawiają się nowe, jak przy ul. Bema
Bogusław Kwiecień

Mieszkańcy ulic Kusocińskiego, Bema i Wróblewskiego na os. Chemików w Oświęcimiu alarmują o ponownym nasileniu się działań pseudografficiarzy. Policja i straż miejska twierdzą, że chcąc skutecznie zwalczać tego rodzaju akty wandalizmu, potrzebne jest wsparcie samych lokatorów.

Na jednym z budynków na ul. Kusocińskiego szpecące malunki pojawiły się ledwie dwa tygodnie po odnowieniu jego elewacji. Niedługo z ładnego wyglądu swojego domu cieszyła się także wspólnota przy ul. Bema 21.

Koszty spadają na wspólnoty

Okazuje się, że to niekończący się problem. Oburza mieszkańców, tym bardziej że wspólnoty mieszkaniowe i Zarząd Budynków Mieszkalnych w Oświęcimiu wydają po kilkadziesiąt tysięcy złotych na odnowienie elewacji swoich budynków.

Po kolejnych bazgrołach pseudografficiarzy muszą szukać dodatkowych pieniędzy, by je zamalować. - Nasz blok był często miejscem takich chuligańskich wybryków, ale liczyliśmy, że może po odnowieniu elewacji - tuż przed wakacjami - będzie wreszcie spokój. Nic z tego, we wrześniu znów pojawiły się te bazgroły i to od głównej ulicy -denerwuje się Zbigniew Wójcik, mieszkaniec os. Chemików, gdzie najczęściej działają chuligani. Problem dotyczy jednak również os. Zasole czy Starego Miasta. Napisy i malunki często związane są z oświęcimskimi klubami sportowymi Unią i Sołą. Mieszkańcy na os. Chemików mówią, że w ten sposób oba kluby na pewno nie zyskują ich sympatii.

Czytaj więcej:

  • W pierwszym rzędzie usuwane są wulgaryzmy i napisy rasistowskie. A co z resztą?
  • Mieszkańcy, przedstawiciele wspólnot i zarządcy uważają, że policja i straż miejska powinny bardziej zdecydowanie zwalczać tego rodzaju wandalizm.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Bogusław Kwiecień

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.