Tomasz Jabłoński

Przyszłe mamy bezpieczniejsze. Nowoczesny sprzęt do badania i leczenia dzięki pieniądzom przekazanym przez wojewodę łódzkiego

Przyszłe mamy bezpieczniejsze. Nowoczesny sprzęt do badania i leczenia dzięki pieniądzom przekazanym przez wojewodę łódzkiego
Tomasz Jabłoński

Nowoczesny sprzęt do badania i leczenia kobiet trafi do Ośrodka Szpitalnego im. Madurowicza w Łodzi. Wszystko dzięki pieniądzom przekazanym przez wojewodę łódzkiego z Funduszu przeciwdziałania COVID-19.

Nowy ultrasonograf, laparoskopy i histeroskopy czyli urządzenia do badania ginekologicznego z wykorzystaniem mikrokamerki – to tylko część sprzętu, jaki trafi na oddziały ginekologiczno-położnicze Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Pirogowa w Łodzi, którego częścią jest Ośrodek Szpitalny im. Madurowicza.

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński podpisał w czwartek (28 lipca) umowę z dyrektorem szpitala Romanem Bocianem dotyczącą przekazania na ten cel 2,7 miliona złotych. Sygnatariuszom towarzyszył Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, który już zapowiedział, że na najbliższej sesji Sejmiku WŁ złoży wniosek o uzupełnienie tej kwoty o kolejne 300 tys. zł z budżetu województwa.

– Nowy sprzęt to większe możliwości w tym trudnym czasie. Musimy być przygotowani na zdarzenia, które w związku z epidemią COVID-19 mogą jeszcze nastąpić – podkreślał marszałek Schreiber.

Wojewoda Tobiasz Bocheński zwrócił uwagę, że do szpitala im. Pirogowa w ostatnim czasie trafiły nie tylko pieniądze z „funduszu covidowego”, ale i sprzęt ze szpitala tymczasowego.

Obecny na konferencji przewodniczący rady społecznej szpitala, radny Sejmiku WŁ Włodzimierz Fisiak podliczył, że razem z pieniędzmi z budżetu województwa szpital im. Pirogowa będzie mógł realizować przedsięwzięcia za ponad 14 mln zł.

Część inwestycji już jest w toku. Jak wyliczał dyrektor Roman Bocian, modernizowane i wyposażane w sprzęt są dwie sale operacyjne, sala pooperacyjna, wybudowane zostaną dwie duże windy.

Tomasz Jabłoński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.