Przyjeżdżajcie do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży

Czytaj dalej
Fot. fot. anna kaczmarz
Wysłuchała Elżbieta Cegła

Przyjeżdżajcie do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży

Wysłuchała Elżbieta Cegła

Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie na wielką skalę, więc związane z nim działania policyjne przekraczają siły jednego garnizonu.

Musimy tym samym skorzystać ze wsparcia spoza województwa małopolskiego. W tym czasie nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości czuwać będzie ponad 10 000 policjantów skierowanych do nas z całej Polski. Współpracować będziemy także z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego i służbami specjalnymi.


Autor: Joanna Urbaniec

Jesteśmy przygotowani logistycznie, operacyjnie i finansowo na przyjęcie 2 milionów pielgrzymów z ponad 170 państw. Ich obecność da się odczuć w całej Małopolsce, od Brzegów po Oświęcim. Nie zapominajmy też o Częstochowie. Tak wielka liczba ludzi może być pewną niedogodnością dla Małopolan. Liczymy jednak na wyrozumiałość i wsparcie. Jeśli wszyscy zastosują się do wskazówek policji i służb porządkowych oraz wytycznych organizatorów, zapanuje większy ład i porządek.

Nie obawiamy się trudności. Mieliśmy już do czynienia z podobnymi wydarzeniami. Zmieniły się tylko czas trwania pielgrzymki w Krakowie i liczba zagranicznych gości. Wcześniejsze pielgrzymki Jana Pawła II do Krakowa trwały bowiem dwa-trzy dni i uroczystości odbywały się praktycznie w jednym miejscu. Pielgrzymowali głównie Polacy, a teraz będziemy gościć młodych ludzi niemal z całego świata.

Zapraszam wszystkich! Dla Krakowa to olbrzymia promocja, a dla wielu przybyszów pierwsza wizyta w naszym kraju, na Starym Kontynencie. Wierzymy, że wszyscy będą czerpać radość z pobytu papieża Franciszka w Krakowie i udziału w ponad stu uroczystościach religijnych oraz wydarzeniach artystycznych.

Inspektor Tomasz MIŁKOWSKI Komendant wojewódzki policji w Krakowie

Wysłuchała Elżbieta Cegła

Komentarze

4
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Mela

Taaak pewnie, jak od wieków bywało Polacy z szabelką podkładają się terrorystom ;(
Mieszkam w Krakowie i boję się bardzo i nie jestem w tym leku osamotniona. Nie mamy już niestety odpowiednich służb, które mogłyby zabezpieczyć tą imprezę, a co ma zrobić policjant? To zwykły człowiek a nie superbohater, założę się że nie przeprowadzono nawet odpowiednich szkoleń dla nich.
Kto może wyjeżdża z miasta, ja niestety muszę być wtedy w pracy i niech mi odpowiedzą organizatorzy jak mam do niej bezpiecznie dojechać?
Jedyna nadzieja w niskiej frekwencji, także błagam i proszę nie przyjeżdżajcie dzieciaki! Zostańcie w bezpiecznych domach i nie narażajcie mieszkańców Krakowa, nie chcę zginąć w zamachu w drodze do pracy. Módlcie się w domach, po co Wam ŚDM?

krk

Policja powinna miec w tym czasie URLOP najezdzcy cudow nie zdielaja k**** mac !!!

Maria

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski apeluje o pomoc

Chodzi o ochronę dzieci biskupa z małopolski poczętych in vitro przed śmiercią. Biskup chce zabić swoje dzieci. Ks. Tadeusz ujawnia sprawę.

wiadomosci.onet.pl/kraj/zamrozone-dzieci-powinny-urodzic-sie-kto-podejmie-decyzje/mb6gyb?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_sie

O tym, że to biskup tutaj
radiokrakow.pl/rozmowy/ksiadz-tadeusz-isakowicz-zaleski-wszyscy-znani-duchowni-w-polsce-o-tym-wiedza-i-nic/

a ja się pytam

po co?

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.