Przyjeżdżajcie do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży

Czytaj dalej
Fot. fot. anna kaczmarz
Wysłuchała Elżbieta Cegła

Przyjeżdżajcie do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży

Wysłuchała Elżbieta Cegła

Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie na wielką skalę, więc związane z nim działania policyjne przekraczają siły jednego garnizonu.

Musimy tym samym skorzystać ze wsparcia spoza województwa małopolskiego. W tym czasie nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości czuwać będzie ponad 10 000 policjantów skierowanych do nas z całej Polski. Współpracować będziemy także z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego i służbami specjalnymi.


Autor: Joanna Urbaniec

Jesteśmy przygotowani logistycznie, operacyjnie i finansowo na przyjęcie 2 milionów pielgrzymów z ponad 170 państw. Ich obecność da się odczuć w całej Małopolsce, od Brzegów po Oświęcim. Nie zapominajmy też o Częstochowie. Tak wielka liczba ludzi może być pewną niedogodnością dla Małopolan. Liczymy jednak na wyrozumiałość i wsparcie. Jeśli wszyscy zastosują się do wskazówek policji i służb porządkowych oraz wytycznych organizatorów, zapanuje większy ład i porządek.

Nie obawiamy się trudności. Mieliśmy już do czynienia z podobnymi wydarzeniami. Zmieniły się tylko czas trwania pielgrzymki w Krakowie i liczba zagranicznych gości. Wcześniejsze pielgrzymki Jana Pawła II do Krakowa trwały bowiem dwa-trzy dni i uroczystości odbywały się praktycznie w jednym miejscu. Pielgrzymowali głównie Polacy, a teraz będziemy gościć młodych ludzi niemal z całego świata.

Zapraszam wszystkich! Dla Krakowa to olbrzymia promocja, a dla wielu przybyszów pierwsza wizyta w naszym kraju, na Starym Kontynencie. Wierzymy, że wszyscy będą czerpać radość z pobytu papieża Franciszka w Krakowie i udziału w ponad stu uroczystościach religijnych oraz wydarzeniach artystycznych.

Inspektor Tomasz MIŁKOWSKI Komendant wojewódzki policji w Krakowie

Wysłuchała Elżbieta Cegła

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.