Przyjaciele Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Dyrekcja placówki dziękuje za pomoc

Czytaj dalej
Fot. FOT. Materiały Prasowe
Jacek Drost

Przyjaciele Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Dyrekcja placówki dziękuje za pomoc

Jacek Drost

Trudny czas obecnej pandemii pokazał, że Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej ma wielu przyjaciół, którzy bez wahania gotowi są spieszyć mu z pomocą. To podmioty gospodarcze, instytucje, organizacje pozarządowe, osoby fizyczne, a przede wszystkim organ prowadzący, jakim jest Starostwo Powiatu Bielskiego, które bardzo szybko pomogło w sfinansowaniu dojścia do izolatki na Izbie Przyjęć przeznaczonej dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.

Gdy tylko pandemia dotarła na Podbeskidzie, wiele firm spontanicznie zorganizowało pomoc dla bielskiego Szpitala Pediatrycznego zaopatrując go w płyny do dezynfekcji, materiały ochronne takie jak maseczki, przyłbice, gogle, rękawice, ochraniacze na obuwie czy kombinezony. Z kolei branża gastronomiczna wsparła pracowników bielskiej pediatrii posiłkami, kawą i pączkami. Z darami w postaci maseczek i rękawic ochronnych zjawili się w szpitalu także mieszkańcy Bielska-Białej. Z czasem lista przyjaciół Pediatryka wspierających go w ciężkich czasach zaczęła się wydłużać, gdyż dołączały do niej kolejne firmy, osoby oraz instytucje.

Jak podkreślają w szpitalu, ta pomoc jest bardzo ważna, ponieważ w znaczący sposób wzmacnia bezpieczeństwo pracowników bielskiej pediatrii i ogranicza możliwość przedostania się koronawirusa na teren tej placówki medycznej. Należy przy tym pamiętać, iż jest to jedyny specjalistyczny szpital dziecięcy w południowej części województwa śląskiego, więc ewentualne zamknięcie któregoś z oddziałów z powodu pojawienia się koronawirusa byłoby dla małych pacjentów i ich rodziców bardzo dotkliwe.

Lista darczyńców jest długa, ale warto wiedzieć, że bezinteresownie wsparli bielski Szpital Pediatryczny różnymi darami: prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, Fundacja KGHM Polska Miedź, firma BATECH Piotr Barski, firma Safety First Salon BHP, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Jonatan, mieszkańcy głównie powiatu pszczyńskiego, którzy zawiązali grupę o nazwie Pomoc dla Szpitali, pragnący zachować anonimowość mieszkaniec Bielska-Białej, restauracja wegetariańska Jarmużo, kawiarnia Ire'n'ka Specialty Coffee, WeCoffee Palarnia Kawy, pączkarnia Pączki w maśle, Fundacja Siepomaga, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, sieć handlowa Leroy Merlin, firma Bogmar Bogusława Bryczek, Spółdzielnia „Bielsin”, firma Ecolab Europe, facebookowa grupa Pomoc dla Śląskich Szpitali, sieć handlowa Castorama, firma Proseat, bielszczanka Monika Jaskólska, Beskidzka Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych oraz bielska Agencja Rozwoju Regionalnego.

A kiedy Ewa Bachta, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, zwróciła się z apelem o finansowe wsparcie w zakupie niezbędnych środków ochrony osobistej dla personelu szpitala, to odpowiedź przyszła natychmiast. Wpłat na konto szpitala dokonali między innymi mieszkańcy Bielska-Białej, Kaniowa, Mazańcowic, Kęt, Skoczowa, Ustronia, Wisły, Katowic, Gliwic i Krakowa. Walkę z COVID-19 darowiznami na rzecz szpitala wsparły także firma Aluprof SA, Fundacja Energetyka dla Polski Południowej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec.

- Dzięki otrzymanym środkom mogliśmy zakupić niezbędne ssaki medyczne dla Izby Przyjęć, odzież ochronną dla pracowników szpitala, a także urządzenie do zamgławiania i wyposażenie izolatki przeznaczonej dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. A pomoc naszego organu tworzącego czyli Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej umożliwiła stworzenie osobnego wejścia do tej izolatki. Wszystkim darczyńcom z całego serca serdecznie dziękuję. I jednocześnie proszę: nie zapominajcie o nas, bo takie wsparcie jest nam nadal bardzo potrzebne – mówi Ewa Bachta.

Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.