Przerażająca historia lasku w Witkowicach?

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Malisz
Przemysław Malisz

Przerażająca historia lasku w Witkowicach?

Przemysław Malisz

Ta historia mrozi krew w żyłach. Według miejskiej legendy 18 lat temu, w tajemniczych okolicznościach, w witkowickim lesie, na północy Krakowa, zaginęła grupa dziewięciu studentów. Świętowali tam rozpoczęcie roku akademickiego. Rozpłynęli się ponoć we mgle. Jaka siła drzemie w witkowickim lesie, że owiany jest mrocznymi legendami, które wciąż są żywe?

Postanowiliśmy to sprawdzić. Do Witkowic zaprosiliśmy grupę specjalizującą się w badaniu zjawisk paranormalnych. Ekipa Mystery Hunters z Warszawy przybyła, by zbadać to miejsce. Dotąd odwiedzili już prawie 40 takich punktów na mapie Polski. Ale sięgnęliśmy również po dawne relacje świadków zdarzenia, które miało mieć miejsce w październiku 2001 roku w witkowickim lesie.

Zaginieni studenci

Według legendy w 2001 roku studenci wybrali się do niewielkiego lasu na krakowskim osiedlu Witkowice, aby świętować rozpoczęcie roku akademickiego. Zamierzali rozbić obozowisko i trochę się zabawić. Według legendy doszło tam do niewyjaśnionych dotąd zjawisk. Mianowicie studenci zaraz po tym, gdy przeszli przez jeden z mostków, wpadli w gęstą mgłę. Czy faktycznie była to tylko mgła? A może tajemnicza siła, która strzegła tego lasu?

Ostatnią osobą, która miała mieć kontakt z zaginioną grupką, był mieszkający na skraju lasu mężczyzna, który około godziny 20.30 ostrzegł ich, że las jest niebezpiecznym miejscem, w którym nie powinni przebywać. Ponoć studenci zignorowali słowa mężczyzny.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Przemysław Malisz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.