Przerażająca historia lasku w Witkowicach?

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Malisz
Przemysław Malisz

Przerażająca historia lasku w Witkowicach?

Przemysław Malisz

Ta historia mrozi krew w żyłach. Według miejskiej legendy 18 lat temu, w tajemniczych okolicznościach, w witkowickim lesie, na północy Krakowa, zaginęła grupa dziewięciu studentów. Świętowali tam rozpoczęcie roku akademickiego. Rozpłynęli się ponoć we mgle. Jaka siła drzemie w witkowickim lesie, że owiany jest mrocznymi legendami, które wciąż są żywe?

Postanowiliśmy to sprawdzić. Do Witkowic zaprosiliśmy grupę specjalizującą się w badaniu zjawisk paranormalnych. Ekipa Mystery Hunters z Warszawy przybyła, by zbadać to miejsce. Dotąd odwiedzili już prawie 40 takich punktów na mapie Polski. Ale sięgnęliśmy również po dawne relacje świadków zdarzenia, które miało mieć miejsce w październiku 2001 roku w witkowickim lesie.

Zaginieni studenci

Według legendy w 2001 roku studenci wybrali się do niewielkiego lasu na krakowskim osiedlu Witkowice, aby świętować rozpoczęcie roku akademickiego. Zamierzali rozbić obozowisko i trochę się zabawić. Według legendy doszło tam do niewyjaśnionych dotąd zjawisk. Mianowicie studenci zaraz po tym, gdy przeszli przez jeden z mostków, wpadli w gęstą mgłę. Czy faktycznie była to tylko mgła? A może tajemnicza siła, która strzegła tego lasu?

Ostatnią osobą, która miała mieć kontakt z zaginioną grupką, był mieszkający na skraju lasu mężczyzna, który około godziny 20.30 ostrzegł ich, że las jest niebezpiecznym miejscem, w którym nie powinni przebywać. Ponoć studenci zignorowali słowa mężczyzny.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Przemysław Malisz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.