Witold Głowacki

Przedszkolaki z wizytą u milicjantów

Milicjanci rozmawiają z dziećmi ubranymi w specjalne ostrzegawcze kapelusiki przed budynkiem szkoły. Widoczny fragment samochodu Nysa 522 należacego Fot. Rutowska Grażyna / NAC Milicjanci rozmawiają z dziećmi ubranymi w specjalne ostrzegawcze kapelusiki przed budynkiem szkoły. Widoczny fragment samochodu Nysa 522 należacego do Milicji Obywatelskiej.
Witold Głowacki

Tego dnia dzieciaki z przedszkola im. Rewolucji Październikowej w Rybniku z pewnością długo nie zapomną. Maluchy pod opieką wychowawców i rodziców z trójki wychowawczej wyruszyły do katowickich koszarów Zmotoryzowanych Odwodów Milicji Obywatelskiej. Wizyta zaczęła się od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Obrońców Społecznego Ładu w Kopalniach Śląska w roku 1981. Tam dowódca batalionu ZOMO wygłosił krótką pogadankę o konieczności utrzymywania publicznego porządku w obliczu zagrożeń dla socjalistycznego państwa polskiego. Malcy spotkali się też z weteranami ZOMO odznaczonymi za udział w wydarzeniach 1981 roku, między innymi z generałem w stanie spoczynku Romualdem Cieślakiem, szczególnie zasłużonym w tamtym okresie. Dalej była już tylko zabawa. Prysznic przy użyciu armatki wodnej (dzień był wyjątkowo gorący), prezentacja milicyjnego sprzętu - pałek, kasków, nawet kajdanek, przejażdżka milicyjnym Bojowym Wozem Piechoty 5 a nawet żartobliwe warsztaty z chodzenia w szyku bojowym. Śmiechom nie było końca, ale tak właśnie wygląda milicyjne wychowanie poprzez zabawę do pracy na rzecz socjalistycznej ojczyzny.

A co by było, gdyby nie było żadnych wyborów 4 czerwca? Zapraszamy do lektury przeglądu prasy, oto najciekawsze - wymyślone przez nas - artykuły z Trybuny Ludu i Żołnierza Wolności z czerwca 2019 r.

Zobacz całe wydane z wymyślonymi newsami z 4 czerwca 2019 roku

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się

Witold Głowacki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.