Przed wycieczką poproś policję o sprawdzenie autokaru i kierowcy

Czytaj dalej
Fot. Seidler Slawomir Tel.+485015250
Edyta Okoniewska, Joanna Surażyńska

Przed wycieczką poproś policję o sprawdzenie autokaru i kierowcy

Edyta Okoniewska, Joanna Surażyńska

Policjanci rozpoczęli wielką akcję. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży podczas wyjazdów na wakacje.

Rodzice, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci podróżujących na kolonie i wycieczki, mogą zadzwonić na policję. Funkcjonariusze będą kontrolować każdy zgłoszony autokar i jego kierowcę. Niestety, wypadki z udziałem tych pojazdów to nie rzadkość, dlatego też warto przed wyprawą sprawdzić stan techniczny autokaru i trzeźwość kierowcy.

- Kościerscy policjanci w czasie wakacji niemal codziennie kontrolują autokary, po to, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży, którzy wyjeżdżają na wycieczki - mówi Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. - Dla policjantów ruchu drogowego są to obecnie działania priorytetowe.

Wakacyjna oferta dla dzieci i młodzieży jest bogata. Niestety, zdarza się, że pojazdy, którymi podróżują najmłodsi, pozostawiają wiele do życzenia.


- Codziennie policja z Kościerzyny kontroluje kilka autokarów - mówi P. Kwidziński

- Kiedy przed rokiem posyłałam dziecko na wycieczkę, przeraziłam się na widok busa, którym miało trafić do celu - mówi Anna z Kościerzyny. - Miałam wrażenie, że pojazd nie przejedzie nawet kilku kilometrów, nie mówiąc już o długiej trasie. Nie mogłam pozwolić, aby moje dziecko wsiadło do środka. Nawet, jeśli kierowca ma najlepsze umiejętności, to nie będzie w stanie zapanować nad pojazdem, który nie jest w pełni sprawny. Dlatego też zawiozłam dziecko osobiście na kolonie. Dobrze, że policjanci organizują akcję. Trzeba tylko apelować do rodziców, aby nie bali się poprosić o taką kontrolę. Przecież chodzi tylko o bezpieczeństwo naszych dzieci, a to jest najważniejsze.

Kiedy policjanci przybywają na miejsce, podczas kontroli sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

- Codziennie policjanci z Kościerzyny kontrolują kilka autokarów - mówi Piotr Kwidziński. - Cieszy fakt, że wszystkie pojazdy do tej pory były sprawne, a ich kierowcy trzeźwi. Posiadali także wszystkie niezbędne dokumenty. Tym samym rodzice i opiekunowie mieli pewność, że dzieci będą bezpiecznie podróżować. Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru, wiozącego dzieci na wycieczkę. Można to zrobić osobiście w najbliższej komendzie policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer 997.

Jak podkreślają funkcjonariusze, najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

Edyta Okoniewska, Joanna Surażyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.