Marek Jaszczyński

Przebudowa alei Wojska Polskiego w Szczecinie. Mrzonki czy realne plany magistratu

Taka ma być komunikacyjna przyszłość alei Wojska Polskiego, czyli parking na środku i dwie jezdnie jednokierunkowe. Dziś do biura Rady Miasta Szczecin Fot. Wizualizacja UM Szczecin Taka ma być komunikacyjna przyszłość alei Wojska Polskiego, czyli parking na środku i dwie jezdnie jednokierunkowe. Dziś do biura Rady Miasta Szczecin ma trafić obywatelski projekt uchwały - podpisany przez półtora tysiąca szczecinian - w sprawie przywrócenia na alei linii tramwajowej. W razie gdy zostanie przegłosowany, wywróci te plany do góry nogami
Marek Jaszczyński

Magistrat: modernizacja za dwa lata. Ale za co? Skoro nie ma pieniędzy - pyta radny.

- Według mnie chodzi o przemielenie 4 milinów złotych na niby-konsultacje w sprawie alei Wojska Polskiego i dodatkowo może wyremontowanie 2-3 podwórka w Śródmieściu. Właściwie tyle. Całość rewitalizacji alei będzie kosztować kilkadziesiąt milionów złotych i tych pieniędzy nie mamy zapewnionych - uważa Marek Duklanowski, radny PiS.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej Szczecina wydatki związane z rewitalizacją śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego kończą się na 2018 roku. Na 2019 r. nie przewidziano ani złotówki. Czy to oznacza, że inwestycja nie dojdzie do skutku? Według informacji magistratu, na przełomie czerwca i lipca ma być ogłoszony konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania przestrzeni publicznych w obszarze alei.

- Autor najlepszej pracy konkursowej zostanie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji - wyjaśnia Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta.

W ramach inwestycji zostanie przebudowana aleja Wojska Polskiego na odcinku od placu Zwycięstwa do placu Szarych Szeregów, zagospodarowane trzy place przy alei Wojska Polskiego, tj. plac Zgody, teren u zbiegu ulic Ściegiennego i Królowej Jadwigi oraz teren u zbiegu ulicy Obrońców Stalingradu i al. Wojska Polskiego. Zagospodarowane zostaną ulice sąsiednie do alei Wojska Polskiego. Dokumentacja projektowa wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji to koszt 1 450 000 zł brutto. Co dalej? - Zawarcie umowy z projektantem na początku 2018 r. Wykonanie dokumentacji projektowej do końca 2018 roku. Od 2019 roku rozpoczęcie procesu poszukiwania wykonawcy i realizacja projektu - wyjaśnia Sylwia Cyza-Słomska.

Nie wiadomo jednak, ile ostatecznie wyniesie koszt wykonania prac związanych z zagospodarowaniem alei.

Marek Jaszczyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.