Norbert Ziętal

Prokuratura z Katowic chce uchylenia immunitetu rzeszowskiemu sędziemu w stanie spoczynku Edwardowi L.

W listopadzie sąd zdecyduje o immunitecie sędziego w stanie spoczynku z Rzeszowa Edwarda L. Fot. Krzysztof Szymczak/Polska Press W listopadzie sąd zdecyduje o immunitecie sędziego w stanie spoczynku z Rzeszowa Edwarda L.
Norbert Ziętal

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach chce uchylenia immunitetu sędziemu w stanie spoczynku Edwardowi L. z Rzeszowa. Potem śledczy zamierzają przedstawić mu zarzuty korupcyjne.

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach zwrócił się do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Katowicach o wydanie zezwolenia na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej sędziego Edwarda L.

Edward L. jest sędzią Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, w stanie spoczynku. Pomimo tego, nadal chroni go sędziowski immunitet. Zgodę na jego uchylenie może wydać jedynie Sąd Dyscyplinarny.

Jak nas poinformowano, posiedzenie katowickiego sądu dyscyplinarnego w sprawie uchylenia immunitetu Edwardowi L., jest zaplanowane na 8 listopada.

- W razie wyrażenia przez Sąd Dyscyplinarny zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej, prokurator zamierza przedstawić sędziemu zarzut przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej. W ocenie prokuratora zgromadzony materiał dowodowy dotyczący sędziego, w pełni uzasadnia skierowanie wniosku o odebranie mu immunitetu — informuje Prokuratura Krajowa.

Śledczy dodają, że do tych czynów miało dochodzić w latach 2003-2009 w Tarnobrzegu, Leżajsku, Sandomierzu i w innych miejscowościach podkarpackich.

W dalszej części m.in.: Łapówki sędzia miał brać w róznej formie. Były tu m.in. pieniądze, alkohol, sponsorowana wycieczka córki sędziego na Wyspy Kanaryjskie.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.