Prokurator Leszek Goławski walczy z rakiem. Ma glejaka. Możesz mu pomóc

Czytaj dalej
Fot. www.kurierlubelski.pl
Teresa Semik

Prokurator Leszek Goławski walczy z rakiem. Ma glejaka. Możesz mu pomóc

Teresa Semik

Prokurator Leszek Goławski choruje na raka. Pomagamy prokuratorowi Leszkowi Goławskiemu, przekazując 1 procent podatku lub darowiznę, i życzymy wytrwałości w pokonaniu choroby.

Wiosną 2016 roku Leszek Goławski zachorował na wielopostaciowego glejaka mózgu. Od tej pory rozpoczęło się jego trudne i bardzo kosztowne leczenie oraz rehabilitacja.

Dotąd był najbardziej rozpoznawalnym prokuratorem w śląskim regionie, rzecznikiem prasowym Prokuratury Okręgowej, a potem Apelacyjnej w Katowicach. Cierpliwie i jasno tłumaczył zasady prawa w zawiłych śledztwach. Należał do najbardziej życzliwych i wyrozumiałych rzeczników prasowych.

Sam prowadził śledztwa w sprawie groźnych zabójstw, m. in. nad jeziorem Pogoria, przemytu narkotyków z Holandii do Czech i potem Polski, najgroźniejszej na Śląsku mafii, która potem wydała na niego wyrok śmierci.

Choroba jest bardzo ciężka, ale wdrożona dotychczas terapia sprawia, że wciąż może się cieszyć zwykłym dniem i nie tracić nadziei na poprawę swojego stanu zdrowia.

Leszek Goławski jest pod opieką Fundacji Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej. Przekazując 1 procent podatku lub darowiznę tejże Fundacji z dopiskiem: „Leszek Goławski” można pomóc w jego codziennych zmaganiach o zdrowie i życie. Nr konta 18 1500 1445 1214 4004 9685 0000

Teresa Semik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.