Maciej Czerniak

Problem ze śmieciami w bydgoskim Opławcu. Kłopoty zgłasza też mieszkaniec Bielaw

Zdaniem Michała Sztybla wprowadzenie możliwości odbioru śmieci z pojemników, jak i z pojemników plastikowych wiązałoby się z nowymi problemami Fot. Nadesłane/ProNatura Zdaniem Michała Sztybla wprowadzenie możliwości odbioru śmieci z pojemników, jak i z pojemników plastikowych wiązałoby się z nowymi problemami
Maciej Czerniak

Wiceprezydent Bydgoszczy sugeruje, że być może potrzeba zmian w uchwale, która reguluje warunki odbioru odpadów na terenie miasta. Wracamy do śmieciowego problemu w Opławcu. Osobny problem z kolei zgłosił mieszkaniec z ulicy Powstańców Śląskich.

Kiedy opisaliśmy problem pana Wiesława, mieszkańca Opławca związany z odbiorem odpadów sprzed posesji na tym osiedlu, z interpelacja w tej sprawie wystąpił radny miasta Jarosław Wenderlich.

- Dlaczego uczciwie i skrupulatnie segregujący śmieci mieszkaniec jest karany za dbałość o środowisko? - pytał radny.

Przypomnijmy, że nasz Czytelnik nie chcąc, by, m.in. dziki podchodzące blisko jego posesji rozrywały worki foliowe ze śmieciami, zainwestował około 1 tys. zł w pojemniki plastikowe. Wtedy okazało się, że odpady nie mogą być zabierane przez firmę zajmującą się wywózką. Mieszkaniec interweniował w Urzędzie Miasta za pośrednictwem portalu czystabydgoszcz.pl: - Po dłuższej korespondencji otrzymałem odpowiedź, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta Bydgoszczy nr XI/140/15, że odpady zostaną odebrane wyłącznie kiedy będą w workach. Jak rozumiem w workach wyrzuconych na hałdę, lecz nie mogą być w workach w pojemnikach.

- Zgodnie z prawem stanowionym na terenie Miasta Bydgoszcz właściciele budynków jednorodzinnych podlegają obowiązkowi zbierania odpadów w systemie selektywnym workowym - mówił tłumaczył Piotr Tokarski, rzecznik prasowy firmy Remondis, która wspólnie z ProNaturą zajmuje się odbiorem odpadów. - System pojemnikowy zatwierdzony został jedynie dla nieruchomości wielorodzinnych oraz niezamieszkałych.

Dlaczego Remondis nie chce odbierać odpadów w pojemnikach od Czytelnika? Poniżej stanowisko rzecznika firmy.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Maciej Czerniak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.