Prezydencie, apelujemy o ugodę! Szkoda czasu

Czytaj dalej
Fot. Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski

Prezydencie, apelujemy o ugodę! Szkoda czasu

Leszek Kalinowski

Uporządkujmy finanse - uważają panie z ośmiu zielonogórskich stowarzyszeń i partii. Prezydent Kubicki: - Gdyby było źle, konsekwencje byłyby poważne

W poniedziałek reprezentantki różnych organizacji zaapelowały do prezydenta, by zakończył spór z przedszkolami niepublicznymi, który ciągnie się od pięciu lat. Zaapelowały też do rady, by przyjrzała się miejskim finansom, nieprawidłowościom, wykrytym choćby przez Regionalną Izbę Obrachunkową.

- Nie godzimy się na to, że władza może wszystko i za nic nie odpowiada - mówi Aleksandra Mrozek z Nowoczesnej. - Nieprawidłowości dotyczą m.in. przekazania pieniędzy miejskim podmiotom, zanim zakończył się konkurs o zewnętrzne dotacje. Nie określono terminu, do kiedy należy je wydać.

Panie podkreślają, że zwykły obywatel za niedopełnienie obowiązku jest karany. A urząd? Antonina Ambrożewicz - Sawczuk ze Stowarzyszenia My Zielonogórzanie nie kryje emocji: - Chciałoby się zagrzmieć, gdzie jest rada miasta? Gdzie jest komisja rewizyjna, w której przewodniczącym powinien być ktoś z opozycji? U nas tego nie ma! Gdzie jest komisja budżetu?

W sprawie nieprawidłowo naliczanej dotacji przedszkolom niepublicznym, panie były zgodne. Jeden wyrok już zapadł. Miasto wypłaciło 2 mln zł. Ale nie zakończyła się jeszcze sprawa „Ślimaczka” oraz ta, dotycząca dotacji za lata 2014-2016. Będą kolejne miliony do oddania wraz z odsetkami. Zdaniem A. Mrozek razem wyjdzie 10 mln zł.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz z wydaniu PLUS.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.