Wioletta Mordasiewicz

Powstaną dwa nowe ronda okularowe w Stargardzie. Wykonawca robót już wybrany

Jedno z rond, które wybuduje GDDKiA, powstanie u zbiegu Obwodnicy Staromiejskiej z ulicami Bydgoską i Skłodowskiej-Curie. Zostaną tu też zbudowane chodniki Jedno z rond, które wybuduje GDDKiA, powstanie u zbiegu Obwodnicy Staromiejskiej z ulicami Bydgoską i Skłodowskiej-Curie. Zostaną tu też zbudowane chodniki i ścieżka pieszo-rowerowa
Wioletta Mordasiewicz

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie przygotowuje się do ważnych dla stargardzian inwestycji drogowych. Przebudowy dwóch skrzyżowań: ulic Bydgoskiej, Skłodowskiej-Curie i Obwodnicy Staromiejskiej oraz ulic Gdyńskiej, Gdańskiej i Szosy Maszewskiej.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma za sobą procedury przetargowe. To ważny krok w kierunku spełnienia obietnic budowy w mieście dwóch skrzyżowań o ruchu okrężnym. Bywa, że znalezienie wykonawcy jest etapem, który mimo kilku podejść nie daje oczekiwanego skutku, bo oferenci windują ceny. W tym przypadku nie było konieczności ogłaszania kolejnego przetargu.

Przekraczały kosztorys

Oferty, które wpłynęły, przekraczały jednak kosztorys planowanych w Stargardzie robót.

- Rozstrzygnięcie tego przetargu było możliwe dzięki zwiększeniu finansowania - wyjaśniają w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Część dodatkowych środków będzie pochodziła z samorządu miejskiego Stargardu, który zadeklarowł współfinansowanie tego zadania w wysokości 2,5 mln zł. Została wybrana najkorzystniejsza oferta w przetargu na budowę dwóch rond w Stargardzie w ciągu drogi krajowej nr 20. Jest to oferta firmy Maldrobud. Wartość zamówienia opiewa na kwotę 12,853 mln złotych.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.