Powojenne fotografie na wystawie "Toruń i jego historia"

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Joanna Maciejewska

Powojenne fotografie na wystawie "Toruń i jego historia"

Joanna Maciejewska

Kiedy toruńscy studenci po raz pierwszy bawili się na juwenaliach? Ilu mieszkańców odwiedziło kina w 1960 roku? Skąd na toruński uniwersytet przybyli pierwsi wykładowcy?

Na te oraz inne pytania można będzie uzyskać odpowiedź oglądając wystawę fotograficzną „Toruń i jego historia, cz. 4: Lata powojenne (1945 - 1990)”, która gości w Muzeum Historii Torunia (Dom Eskenów). Co istotne, nie jest to wystawa czasowa, lecz stała.

- Jest to ostatnia część zamykająca duży multimedialny projekt muzealny z bogatą ofertą edukacyjną

- zaznacza Łukasz Trzaska z Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Celem stworzenia cyklu dotyczącego dziejów Torunia było całościowe pokazanie historii Grodu Kopernika od czasów pierwszego osadnictwa na tym terenie (XI wiek) aż do 1990 roku.

Wystawa czynna jest w godzinach otwarcia muzeum przy ul. Łaziennej 16, czyli codziennie (oprócz poniedziałku) od 10 do 16. Bilety na ekspozycje muzealne kosztują 7 zł (normalny) i 4 zł (ulgowy). Natomiast w każdą środę zwiedzanie prezentowanych ekspozycji jest bezpłatne.

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.