Poseł Pięta o Ślązakach: Korfanty kazałby do was strzelać

Czytaj dalej
Fot. arc
Arek Biernat

Poseł Pięta o Ślązakach: Korfanty kazałby do was strzelać

Arek Biernat

Poseł Stanisław Pięta z PiS znów zaskakuje. Tym razem dość ostro wypowiedział się podczas dzisiejszych obrad Sejmu. Korfanty i Mackiewicz kazaliby do Was strzelać! - powiedział poseł Stanisław Pięta z PiS do wnioskodawców projektu ustawy o mniejszości śląskiej i języku śląskim. Poniżej jego wypowiedź z mównicy.

Poseł Pięta dzisiaj w Sejmie o Ślązakach

Jeśli chodzi o postacie do których pan był uprzejmy się odwołać, wydaje mi się, że zna pan historię, zna pan historię działalności Wojciecha Korfantego, zna pan literaturę, zna pan książki wielkiego polskiego pisarza Józefa Mackiewicza.

Naprawdę w mojej ocenie jest ogromnym nadużyciem podpieranie się tymi postaciami przy tej inicjatywie. Przecież panie przewodniczący, zarówno Korfanty, jak i Mackiewicz, oni kazaliby strzelać do was - mówił dziś z mównicy sejmowej Stanisław Pięta, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Ja wierzę, że zarówno wszyscy, którzy tutaj siedzimy na tej sali i członkowie pańskiej organizacji, wszystkim nam zależy na tym, żeby się Śląsk rozwijał. Natomiast drogę, którą państwo obraliście, to jest droga konfrontacji, budowania napięć, a nie wspólnej pracy dla dobra wspólnego.

Naprawdę panie przewodniczący, przychodząc tutaj za te słowa o małpie, która zepsuła zegarek pan powinien przeprosić. Pan wie, co się dzieje dzisiaj na Śląsku. Pan wie, jak rabunkowo prowadzone jest wydobycie węgla. Jakie oszustwa są przy przeróbce, przy sprzedaży. Wie pan kto to robi, to robią pańscy koalicjanci. I pan będzie tutaj domagał się takich rozwiązań, które pan proponuje.

Co sądzicie o tej wypowiedzi posła Pięty? Zgadzacie się z nią? Zapraszamy do dyskusji


*Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
*Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
*Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

Arek Biernat

Komentarze

167
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Anonim

Jak w tytule komentarza :)

franek

To,ze Pieta jest niedouczony i jest glupkiem to fakt,To,ze na Slasku dziala zdrajca i volksdeutsch Olbrycht to tez fakt !

Sandman

Może w końcu rozwiążą tą swoją raśiowską kanapową jaczejkę i wezmą się w końcu do jakijś normalnej roboty. Na przikład obrony habilitacji.

mikolowianin

Tyn idiota co fanzoli takiy gupoty niych sie lepij na Mikolowie nie pokazuje, Proponuja coby od dzis na takich kretynow zamiast godac "TY CIULU" godac TY pIENTO!!

Egon

,,Kazimierz III Wielki unormował stosunki z Czechami i Zakonem Krzyżackim. W 1335 udało mu się uzyskać od czeskiego króla Jana Luksemburskiego zrzeczenie się pretensji do polskiego tronu. Ostatecznie w 1348 w Namysłowie zawarł pokój z Czechami na zasadzie status quo nie zrzekając się praw do Śląska. Na mocy pokoju kaliskiego z 1343 odzyskał zajęte przez Krzyżaków Kujawy i ziemię dobrzyńską, w zamian zrzekając się tymczasowo praw do Pomorza Gdańskiego.
Kazimierz zrzekł się praw do całego Śląska podczas układu w Pradze w 1356 roku""

i od tego czasu nie mamy nic wspólnego panie Pięta. A pierdoły o strzelaniu do swoich to sie wroź do żici. Albo opowiadaj jakimś równie kumatym jak ty .

pośmjywny

161 komyntorzy! Mozno jusz styknie robjynia darmowy reklamy tyk kanalii Piyncie!

Adam z Zawiercia.

Szanowny redaktorze czy w tym kraju nie ma innych osób tylko Pięta i Pięta? Co ten człowiek może wypowiada , co by ktoś zrobił w takiej kwestii.?! Prawda się posługując nie wiadomo czy ten Pan w ogóle by mógł wejść do miasta czy akurat nie pasł by świń czy bydła. A tu taka teza ze Korfanty by kogoś rozstrzelał z obecnych Ślązaków.! Toż jaki z niego ŚLĄZAK? Naprawdę ze już nie ma Pan co opisywać tylko o takich figurantach?! A może jest Pan jego poddanym pracownikiem kiedy taki temat ma Pan na tapecie.? Nie róbmy sztucznych bohaterów tego stulecia bądź tez aktorów tego sezonu.!!!

Achim B.

Obserwowałem 15.01.16 w Sejmie całą dyskusję . Tyle wrogości od pislamistów i nawet PSL czy Kukiz15, dawno nie widziałem. Szkoda ,że PO mając tyle czasu nie załatwiło tej sprawy ! Bo od pislamistów i adoratorów muzykanta, aż zionie jadem !!!

srolem

Jestes brutalnym wieprzem. Komunistycznym pierdzielem.

Ślązaczka

Zgadzam się w 100% z posłem Plura !!!!!! Bohater powyższego artykułu niejaki "pięta" ma tylko "piętę " Współczujemy temu osobinikowi ,bo dobre serca mamy ......

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.