Poseł do premier: Zbudujmy Sądeczankę, nie dyskutujmy

Czytaj dalej
Fot. Stanisław Śmierciak
Alicja Fałek

Poseł do premier: Zbudujmy Sądeczankę, nie dyskutujmy

Alicja Fałek

Jedenasty wariant drogi z Brzeska do Nowego Sącza ma dwie dwupasmowe jezdnie. Poseł Mularczyk postuluje, by wreszcie skończyć już prace koncepcyjne i konsultacje.

Jeszcze przez trzy dni mieszkańcy gminy Łososina Dolna mogą wyrazić swoje opinie na temat przedstawionego im pod koniec października jedenastego wariantu przebiegu tzw. Sądeczanki, czyli drogi z Brzeska do Nowego Sącza. Koncepcja ta zakłada budowę tunelu pod górą Just w Tęgoborzy oraz dwa dwujezdniowe pasy na całym ok. 50-kilometrowym odcinku.

Tymczasem Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości, krytykuje mieszkańców i samorządy za ich brak zgody na proponowane rozwiązania. O sytuacji związanej z realizacją tej inwestycji poinformował premier Beatę Szydło oraz szefa GDDKiA w Krakowie. Nawołuje, by wybrać ostateczny wariant i ruszyć z pracą, bo inaczej droga nigdy nie powstanie.

Z posłem Mularczykiem nie może zgodzić się wójt Łososiny Dolnej. To mieszkańcy tej gminy wnieśli najwięcej uwag do proponowanych przebiegów trasy. - Konsultacje są po to, żeby mieszkańcy mogli się wypowiedzieć, a wykonawca sporządził jak najmniej konfliktowe rozwiązanie - podkreśla Stanisław Golonka. Dodaje, że dzięki tym konsultacjom udało się powrócić do koncepcji budowy tunelu pod Justem oraz dwóch dwupasmowych jezdni.

Konsultacje są potrzebne

- Nieustanne wytyczanie nowych tras i rozpoczynanie kolejnych konsultacji może doprowadzić do jeszcze większego chaosu oraz odwlec czas realizacji inwestycji, a nawet zaprzepaścić w przyszłości jej szanse powstania - uważa poseł Mularczyk.

Czytaj więcej i dowiedz się, jak na obawy posła PiS zareagowała GDDKiA oraz jaką rolę w pracach nad drogą pełnią konsultacje z mieszkańcami. 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Alicja Fałek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.