Poseł bardzo zajęty. Spotkanie? Dopiero w przyszłym roku

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Maciej Czerniak

Poseł bardzo zajęty. Spotkanie? Dopiero w przyszłym roku

Maciej Czerniak

Udzielają się w internecie, ale adresy ich biur trudno znaleźć. Są bardzo zajęci. Dla obywatela jednak niedostępni. Kto? Nasi posłowie!

Nowa siedziba posła Piotra Stasińskiego owszem znajduje się już w rejestrze KRS. Ale na oficjalnej stronie internetowej Nowoczesnej próżno szukać aktualnego adresu biura. - Kiedy się stąd przeprowadzili? - zastanawia się były sąsiad siedziby biura z ulicy Pod Blankami 45 w Bydgoszczy. - Jakoś tak niedawno.

Grudziądz ma nowego senatora. Jest nim Andrzej Mioduszewski z PiS-u. W internecie próżno jednak szukać adresu jego biura.

Grudziądzkie PiS natomiast w sieci ma aż dwie oficjalne strony. Na jednej z nich pod hasłem „kontakt” jest tylko specjalny formularz. „Kiedy i gdzie mogę spotkać się z senatorem Mioduszewskim?” - wpisujemy w piątek zapytanie i zostawiamy adres e-mail. Czekamy na odpowiedź.

Na drugiej ze stron grudziądzkiego PiS-u znajduje się adres biura „peselskiego” (pisownia oryginalna): Grudziądz, ul. Długa 8. Oficjalnie jest to biuro posła Jana Krzysztofa Ardanowskiego (PiS), a od niedawna także Iwony Michałek (Polska Razem). Problem w tym, że nie ma tu ani informacji o tym, kiedy biuro jest czynne, ani jaki jest jego numer telefonu. - Niemożliwe! - mówi Paweł Sztama, asystent w toruńskim biurze posła Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Sprawdza i po chwili potwierdza: - Rzeczywiście, nie ma...

Podaje numer „komórki” do pełnomocnika w Grudziądzu, który powinien pomóc w skontaktowaniu się z senatorem Mioduszewskim.

- Będzie miał swoje biuro, ale trudno mi powiedzieć, kiedy - mówi asystent Sztama.

A gdybym chciał skontaktować się z posłem Ardanowskim? - Dużo się w kraju, w Sejmie teraz dzieje. Przed nowym rokiem spotkanie nie będzie możliwe - odpowiada Sztama.

W piątkowe popołudnie próbujemy skontaktować się z grudziądzkim pełnomocnikiem, do którego numer otrzymałem. Najpierw nie mógł rozmawiać, później już nie odbierał. Senator ma konto na Facebooku. I znów - po wpisaniu prośby o spotkanie odzewu nie ma.

Nie jest też łatwo umówić się z Aleksandrem Mrówczyńskim z Chojnic, który debiutuje w roli posła PiS. Co prawda ma już biura (po rozważeniu kilku opcji wybrał ładne, przestronne i to w dość atrakcyjnym miejscu w centrum Chojnic). Mieszkańcy mogą mieć kłopot, by tam trafić i umówić się na spotkanie z posłem. W internecie nie udało nam się znaleźć żadnego kontaktu telefonicznego do posła i do biura. Mrówczyński nie ma jeszcze strony internetowej, a media społecznościowe to też raczej nie jego bajka. Na galerii, w której jest biuro, nie ma też na razie żadnej reklamy, banera i informacji o kontakcie. Ktoś, kto sprawnie porusza się w internecie, jedynie na stronie sejmowej znajdzie adres siedziby posła i e-mail. W styczniu poseł Mrówczyński zamierza otworzyć biura w Czersku oraz Brusach.

Z kolei biuro Joanny Scheuring-Wielgus znajduje się na ul. Warszawskiej 8/1 w Toruniu. Pomieszczenia są remontowane, na budynku nie ma jeszcze tabliczki z informacją. Brak telefonu. Jak poinformował pracownik remontowy, kontakt z posłanką będzie możliwy w przyszłym roku. Scheuring-Wielgus na Facebooku często uaktualnia wpisy i aktywnie komentuje. Udziela się też na Twitterze.

W Bydgoszczy remontowane jest też biuro posłanki PiS Ewy Kozaneckiej. Przy ulicy Gdańskiej 10 obywatele będą mogli się z nią spotkać jednak dopiero w styczniu.

Ile kosztują biura posłów

Źródło: edukacja.sejm.gov.

Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.