Mariusz Kapała

Posadzą ponad 50 klonów i prawie 500 sztuk lawendy. Teren po starym boisku przy Rydza-Śmigłego zmieni się w zielone miejsce do rekreacji

Zmiany na terenie po dawnym boisku przy ul. Rydza-Śmigłego w Zielonej Górze. Fot. Mariusz Kapała / GL Zmiany na terenie po dawnym boisku przy ul. Rydza-Śmigłego w Zielonej Górze.
Mariusz Kapała

Przez lata obok zielonogórskich wieżowców przy ul. Rydza-Śmigłego znajdowało się charakterystyczne, okrągłe boisko. Lata świetności miało już jednak za sobą. Najpierw więc boisko zlikwidowano, a teraz, w ramach kolejnego projektu budżetu obywatelskiego, przestrzeń doczeka się nowych nasadzeń czy atrakcji dla starszych i młodszych.

Na pewno kojarzycie sporych rozmiarów okrągłe boisko przy ulicy Rydza-Śmigłego w Zielonej Górze. Swego czasu Fundacja Lyada, w ramach społecznej akcji, odmalowała jego nawierzchnię. Pojawiło się tu piękne, wielkie Słońce. Jednak teren wymagał kompleksowej odnowy. Najpierw więc boisko zlikwidowano, teraz przyszedł czas na następny etap zmian w tym miejscu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Mariusz Kapała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.