Dominika Wójciak

Pora na pomidora. Sałatka z pomidorów i malin

Pora na pomidora. Sałatka z pomidorów i malin Fot. Fot. Dominika Wójciak
Dominika Wójciak

Sezon pomidorowy uważam oficjalnie za otwarty! Dostępne są już najlepsze odmiany, pomidory są pachnące aromatyczne i soczyste. Można jeść je bez wyrzutów sumienia od rana do nocy.

Trzeba korzystać, bo sezon potrwa maksymalnie do końca września. Polecam próbować wszystkich odmian, kolorów i rozmiarów, bo każda skrywa inne kulinarne możliwości.

Zwykłe, okrągłe malinówki będą idealne do faszerowania i zapiekania. Pomidory odmiany bawole serce trzeba jeść od razu, najlepiej na solidnie wysmarowanej masłem kromce dobrego chleba (przypominam: dobry chleb do kupienia w Pochlebstwie na Zabłociu i w Zaczynie na Dębnikach).

Małe koktajlowe fajnie pasują do sałatek, a jak się pożongluje kolorami, to taka sałatka wygląda jak sto procent lata. Podłużne mięsiste limy i pomidory paprykowe są świetne do suszenia, na dżemy, sosy, przeciery i keczupy. Lato zapowiada się pomidorowo!

Sałatka z pomidorów i malin wg Oli Hercules z książki Kaukasis

Składniki:

Wykonanie: Pomidory umyj i osusz. Duże pokrój w plastry, mniejsze na ćwiartki, koktajlowe pomidorki przekrój na połówki. Rozłóż na półmisku. Posól, żeby pomidory puściły sok.

Posyp malinami (zostaw 3 łyżki malin do sosu) i oliwkami. Pozostałe maliny rozgnieć widelcem i wymieszaj z olejem. Polej sałatkę sosem i posyp posiekanymi ziołami oraz chili lub pieprzem. Podawaj z kromką dobrego pieczywa, którą wybierzesz resztki pomidorowego sosu z talerzy.

Dominika Wójciak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.