Pomorzanina Toruń czekają teraz baraże

Czytaj dalej
Joachim Przybył

Pomorzanin Toruń gromił w ostatnim turnieju eliminacyjnym Halowych Mistrzostw Polski, ale o finał będzie musiał walczyć w barażu.

Wicemistrzowie Polski w ostatnim turnieju strzelili 22 bramki. Pewne problemy mieli tylko w pojedynku ze Stellą Gniezno, gdy przegrywali 3:5, ale w ciągu 20 następnych minut strzelili 7 goli, nie tracąc żadnego.

Trener Piotr Żółtowski był zadowolony z pierwszego meczu, ale skrytykował swój zespół za występ przeciwko Stelli.

- W meczu z AZS byliśmy wyraźnie lepsi od rywala, który był cofnięty i grał strefą. Jestem zadowolony ze skuteczności, co rzadko się zdarzało w tym sezonie halowym. W drugim spotkaniu zawodnicy wyszyli na mecz zdekoncentrowani, jakby zapomnieli o założeniach taktycznych i o tym, że grają dla kibiców. Pięć minut dobrej gry w perspektywie zbliżającego się barażu to może być za mało - podkreślił szkoleniowiec.

Dwa zwycięstwa LKS Gąsawa oznaczały, że pałuczanie wygrali grupę B i już mogą szykować się do turnieju finałowego HMP. Pomorzanina czekają baraże w Gąsawie w najbliższą niedzielę, w których o awans zagra z niewygodny Startem Gniezno.

Bałaganom nie udało się wygrać honorowego meczu, choć z kończącym eliminacje meczu z LKS Rogowo było blisko, gospodarze prowadzili 4:3, ale w ostatnich minutach dali sobie wbić dwa gole.

Fan koszykówki, rowerowych wypraw, historii i astronomii. Toruński (i nie tylko) sport obserwuję i opisuję od prawie 20 lat. Piszę o koszykówce, żużlu, hokeju, piłce nożnej, MMA, ale także o kibicach i sportowych zjawiskach. Dlaczego sport? Za prostotę, kontakt z ludźmi, jasne reguły i prawdziwe emocje. Na platformach Polskapress staram się odpowiadać na wszystkie Wasze potrzeby, dlatego równie ważne dla mnie są rekreacja i sport zwykłych ludzi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.