Polowanie na tłuste koty

Czytaj dalej
Fot. Polska Press
JacekDeptuła

Polowanie na tłuste koty

JacekDeptuła

To będzie rok Prawa i Sprawiedliwości. Ale prawa nie będzie w nim wcale, a sprawiedliwości tyle, co kot napłakał.

Tyle, żeby Jarosław Kaczyński mógł powiedzieć, że PiS wypełnia obietnice wyborcze. Ale na pewno prezes będzie mógł po wybiciu północy w sylwestra powiedzieć, że prawo to on. No, ewentualnie jeszcze szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Minister zabrał się ostro do pracy i w tych dniach CBA załomotało o 6 rano do domu znanej profesor psychiatrii Dominiki Dudek z Krakowa. Agenci przeszukali dom, zarekwirowali dokumenty i komputery, a następnie - mam nadzieję, że kobiety nie skuto kajdankami - wszyscy udali się do szpitala „w celu dalszych czynności śledczych”.

Pani profesor podejrzewana jest o wystawianie refundowanych recept na martwe dusze, czyli nieistniejących pacjentów. Sprawa może nie byłaby warta wzmianki, bo polowanie na - mówiąc PiS-em - tłuste koty dopiero się zaczyna, gdyby nie drobiazg. Mężem pani profesor jest kardiochirurg, prof. Dariusz Dudek. Miał on nieszczęście opiekować się przed laty chorym ojcem ministra Ziobry. Pacjent zmarł, a minister jest pewien, że śmierć spowodowało błędne leczenie i obwinia przed sądami prof. Dudka. Procesy trwają do dziś.

A póki co, warto przyjrzeć się żonie profesora, bo przestępcze geny, jak te zdrady, też się chyba dziedziczy.

JacekDeptuła

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.