Policyjna akcja „LAS”. Niestety, zaśmiecony

Czytaj dalej
Fot. KWP Bydgoszcz
Adam Lewandowski

Policyjna akcja „LAS”. Niestety, zaśmiecony

Adam Lewandowski

W miniony weekend bydgoscy policjanci z komendy miejskiej ze strażnikami leśnymi kontrolowali lasy. Smutne, że śmieci w lasach dostatek.

Policjanci i strażnicy leśni kontrolowali tereny należące do nadleśnictw Bydgoszcz, Różanna oraz Żołędowo. - Blisko 30 funkcjonariuszy było zaangażowanych w prewencyjne działania, których celem było zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń w rejonach lasów powiatu bydgoskiego - informował nas podkomisarz Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Bo w dni weekendowe, jeśli tylko dopisuje pogoda, mieszkańcy gęsto odwiedzają kompleksy leśne. W weekendy zdarza się więcej wykroczeń związanych z chociażby rozjeżdżaniem ściółki leśnej przez quady, czy zaśmiecaniem miejsc postoju. Mundurowi kontrolowali więc wskazane przez strażników miejsca pozyskiwania oraz składowania drewna, kontrolowali też wjeżdżające do lasów pojazdy i ludzi.

- Wylegitymowali 31 osób i skontrolowali 20 pojazdów - mówi podkom. Słomski. - Zatrzymali jeden dowód rejestracyjny, 4 osoby zostały ukarane za wjazd na teren lasu w miejscach niedozwolonych. Wobec 11 zastosowano pouczenia. Dzikie wysypiska też były. Postępowania prowadzi straż leśna.

Adam Lewandowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.