Piotr Subik

Policjanci chcą urlopów za patrole w smogu. Co z innymi zawodami?

Policjanci chcą urlopów za patrole w smogu. Co z innymi zawodami?
Piotr Subik

Społeczeństwo. Funkcjonariusze, którzy przez 8 czy nawet 12 godzin wdychają zanieczyszczone powietrze, uważają, że źle to wpływa na ich zdrowie. Eksperci zwracają uwagę, że problem ten dotyczy też innych osób, np. pracowników MPO.

Policyjni związkowcy chcą, aby funkcjonariusze narażeni na wdychanie smogu podczas służby mieli prawo do dodatkowego urlopu. Propozycję przedstawiono już komendantowi głównemu Jarosławowi Szymczykowi.

- Oczywiście nie chodzi o policjantów siedzących za biurkiem czy w radiowozie albo pracujących w dochodzeniówce. Ale o tych, którzy przez osiem a czasem dwanaście godzin dziennie patrolują ulice, kierują ruchem czy likwidują skutki wypadków drogowych - wylicza inicjator akcji Grzegorz Gubała, szef NSZZ Policjantów w Małopolsce. - Skoro np. w Krakowie z powodu smogu ogłaszane są dni z bezpłatną komunikacją, to policjanci powinni móc odebrać dzień wolny za pracę w takich warunkach - dodaje.

Sprawdź, co na ten temat mówią eksperci.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Piotr Subik

Redaktor i dziennikarz "Dziennika Polskiego". Zajmuje się tematyką bezpieczeństwa, obronności, wojska i służb mundurowych. Pisze także o historii ze szczególnym uwzględnieniem spraw związanych z antykomunistycznym podziemiem z lat 1945-63.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.